Člen ruské Rady federace Franc Klincevič uvedl, že kyjevské bezpečnostní služby mohly sestřelit malajský Boeing, přičemž ho považovaly za letoun ruského prezidenta Vladimira Putina. (Foto: Wikimedia)

Ohledně zřícení malajského Boeingu letu MH17 v roce 2014 na Donbasu se vynořila řada spekulací. S jednou přišel i ruský tisk.

Podle senátora se čas letu Boeingu a plánovaný let ruského prezidenta z nějakého důvodu shodoval, a to není náhoda.

Senátorovo prohlášení zaznělo po právním prohlášení v procesu s Boeingem letu MH17 u nizozemského soudu, ve kterém právník uvedl pravděpodobnost, že letecká nehoda byla „úmyslnou chybou“ ukrajinských ozbrojených sil. Podle novin Moskovský komsomolec senátor šel dále a ujistil, že je nutné zveřejnit motivy této chyby, informoval web „lentainform.com“.

Senátor také zaznamenal podobnost sestřeleného osobního letadla a letounu „číslo jedna“ ruského prezidenta Vladimira Putina. Ukrajinské stíhačky ve vzduchu podle senátora mohly zmást letadla kvůli jejich podobnosti. Podle senátora by měla být doplněna verze, která byla dříve oznámena v roce 2014, o provedené chybě, že důvodem chyby bylo to, že stíhačky cílily na letadlo ruského prezidenta.

Zdroj: pz.czinfotime.co