Bývalý prezident Donald Trump vyzývá ruského prezidenta Vladimira Putina, aby zveřejnil informace o korupčních obchodech Huntera Bidena s východoevropskými oligarchy. (Foto: Twitter)

V rozhovoru pro televizní pořad „Just the News“ na stanici Real America’s Voice, který se vysílal v úterý, Trump vysvětlil, jak Hunter před deseti lety dostal od manželky moskevského starosty 3,5 milionu dolarů, které byly podrobně popsány v senátní zprávě z roku 2020.

„Dala mu 3,5 milionu dolarů, takže teď bych si myslel, že Putin bude znát odpověď na tuto otázku. Myslím, že by to měl zveřejnit,“ řekl Trump v rozhovoru ve svém letovisku Mar-a-Lago v Palm Beach na Floridě. „Myslím, že bychom tu odpověď měli znát.“

„Jak je možné, že starosta Moskvy, jeho žena dala Bidenově rodině tři a půl milionu dolarů? Myslím, že Putin by nyní byl ochoten tuto odpověď pravděpodobně poskytnout. Jsem si jistý, že to ví,“ dodal.

Trump rovněž uvedl, že by se rád dozvěděl více o Hunterových korupčních obchodech, kterých se dopustil jako člen představenstva ukrajinské plynárenské společnosti Burisma Holdings.

Zpravodajství Just The News:

Trump také řekl, že by rád věděl více o Hunterových vztazích s ukrajinským oligarchou Nikolajem Zločevským, majitelem plynárenské společnosti Burisma Holdings, která Bidenova potomka v roce 2014 přijala do svého představenstva a platila mu statisíce dolarů ročně.

Ministerstvo zahraničí tehdy považovalo společnost Burisma za zkorumpovanou firmu, která poskytovala úplatky ukrajinským úředníkům, a vztah Huntera Bidena považovalo za takový, který vytvářel zdání střetu zájmů, protože jeho otec, tehdejší viceprezident Joe Biden, dohlížel na americko-ukrajinskou politiku.

Pozoruhodné je, že Joe Biden přiletěl na Ukrajinu, aby pohrozil zadržením vojenské pomoci tamní vládě, pokud nepropustí prokurátora vyšetřujícího možnou korupci Huntera Bidena, kterým se pochlubil na summitu Rady pro mezinárodní vztahy v roce 2018.

Trumpova mimořádná výzva k transparentnosti ze strany Putina přišla poté, co ruské ministerstvo obrany zveřejnilo hromadu dokumentů odhalujících, že investiční firma Rosemont Seneca Foundation spojená s Hunterem Bidenem byla prostřednictvím amerických vojenských dodavatelů Metabiota a Black and Veatch sponzorem tajných biolaboratoří na Ukrajině.

Zdroj: infowars.com