Finská policie vyšetřuje vážné sexuální napadení desetileté finské dívky v severofinském městě Oulu.

Desetiletá dívka byla vystavena krutému znásilnění a krutému sexuálnímu zneužívání  po celé měsíce,  zatím je podezřelých sedm cizinců. Podle policie je možné, že bude ještě více podezřelých.

Policejní důstojník Markus Kiiskinen říká, že může být více podezřelých pachatelů. Podezřelí jsou především muži ve věku  mezi 20 a 30 lety. Jednomu z podezřelých je 38 let. Sedm mužů bylo zatčeno ve středu minulý týden .

Muži údajně znásilnili dívku na podzim v mužské ubytovně v Oulu. Policie je opatrná s detaily případu a neuvádí, jak se dívka a muži dostali do kontaktu.  Ale oznámení zločinů by nemělo pocházet od rodičů dívky.

Nedávno pětičlenný afghánský gang znásilňoval a ponižoval  19letou Finku v Seinäjoki v západním Finsku. Dívka se po tomto otřesném zážitku cítila tak hrozně, že si chtěla vzít život.

V listopadu byl zatčen 28letý muž, který je podezřelý z brutálního znásilnění a sexuálního vykořisťování dvou 14letých dívek.

Policejní důstojník Markus Kiiskinen uvedl, že sexuální útoky nejsou navzájem propojeny. Současně uklidňuje temperamentní diskusi na sociálních médiích.

„Neexistuje žádný fenomén sexuálních přestupků, při nichž cizinci chodí po ulicích, aby znásilňovali. I když se to právě stalo ve stejnou dobu. 

Události nejsou vzájemně propojeny a žádný případ není zatím úplně vyřešen,“  zdůrazňuje Markus Kiiskinen.

Kiiskinen je znepokojen diskusními fóry v Oulu, které neposkytují informace, ale šíří fámy a emoce.

„Čím horší je trestný čin, tím vyšší je o něj zájem.  Kromě toho jsou informace kvůli volnému šíření omezené. Nechceme, aby postavení obětí bylo ještě obtížnější," vysvětluje Kiiskinen.

Zdroj: pz.czmtvuutiset.fi