Bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger v nedávném rozhovoru řekl, že demokraté chtějí „zničit“ americká města. (Foto: Flickr)

Během rozhovoru s hercem Robem Lowem v jeho podcastu reagoval bývalý kulturista a hvězda filmu „Terminátor“ na prohlášení, že Republikánská strana chce „silnou armádu, nízké daně, méně vlády [a] více osobních svobod“.

Pan Schwarzenegger, 76 let, se přidal a dodal „silnou vymahatelnost práva“.

Když se ho pan Lowe zeptal, co to znamená být demokratem, odpověděl: „Zničit vaše města. To by řekli demokraté. Nám jde o to, abychom města zničili. Chceme zničit všechna města v Americe. Zdá se, že to je teď hlavní téma.“

„Proč?“ Pan Lowe se zeptal.

„Nemám tušení,“ odpověděl.

Ačkoli pan Schwarzenegger působil v letech 2003 až 2011 jako kalifornský guvernér za republikány, v době působení bývalého prezidenta Donalda Trumpa byl k politice GOP stále kritičtější a během pandemie COVID-19 také pronesl řadu kontroverzních výroků. Zejména kritizoval lidi za to, že nenosí masky nebo se nenechávají očkovat proti COVID-19, což vyvolalo odpor konzervativních médií a sociálních sítí.

„Je tady virus. Zabíjí lidi. A jediný způsob, jak mu zabránit, je nechat se očkovat, nosit masky, dělat sociální distanc, neustále si mýt ruce, a ne jen přemýšlet o tom, ‚No, tady je narušena moje svoboda‘,“ řekl v roce 2021 a sklidil odsouzení. „Ne, kašlete na svou svobodu. Se svobodou přicházejí povinnosti a zodpovědnost.“

Navzdory těmto komentářům bývalý kalifornský guvernér v zářijovém rozhovoru pro New York Times trval na tom, že věří, že má v Republikánské straně stále domov.

„V Republikánské straně pro mě domov je. Ve státě Kalifornie Republikánská strana odvedla příšernou práci při zastupování lidí,“ tvrdil. „Když jste v zákonodárném sboru, nemáte zastupovat jen svůj obvod, ale máte také zastupovat stát a posouvat stát kupředu a spolupracovat se všemi, aby se život zlepšil.“

Poté prohlásil, že „většina Kaliforňanů … se chce zbavit fosilních paliv“, což republikáni nepodporují. Důkazy pro své tvrzení neuvedl.

V nedávném vystoupení v pořadu „View“ však prohlásil, že současný americký imigrační systém je „nastaven tak, aby páchal trestnou činnost“, a zároveň zřejmě navrhl, aby se vydávalo více pracovních víz. Jako důvod pro lepší ochranu hranic uvedl také obavy z drogových kartelů a terorismu.

„Musíte mít skutečně komplexní imigrační reformu a musíte se na tento imigrační problém podívat komplexně. Můžete především velmi pevně věřit v to, že budete mít hranici, přes kterou se nikdo nedostane. To je pro mě číslo jedna,“ prohlásil v pořadu The View na začátku tohoto roku.

A dodal: „Za druhé je důležité, abychom měli k dispozici víza pro lidi, kteří chtějí ve Spojených státech pracovat, aby nemuseli pracovat nelegálně. Je to falešné, potřebujeme tu pracovníky,“ řekl v reakci na spolumoderátorku Anu Navarrovou.

Zdroj: theepochtimes.com