Zatímco všude v západním světě vlají vlajky hrdosti homosexuálů, v Saúdské Arábii úředníci zahájili zásah proti propagaci homosexuality a zabavili zboží v duhových barvách prodávané v obchodech. (Foto: Flickr)

Zásah se odehrává především v hlavním městě země Rijádu, kde jsou z regálů obchodů odstraňovány hračky a oblečení v duhových barvách.

„Musíme si dávat pozor na slogany, které porušují pravidla islámu a veřejné morálky, jako je propagace barev homosexuality, zaměřená na mladou generaci,“ uvedl úředník ministerstva obchodu.

Saúdskoarabský státní televizní kanál al-Ekhbariya uvedl, že mezi zabaveným zbožím jsou dětské vlasové doplňky, pouzdra na tužky, batohy a balíčky pastelek s duhovými barvami.

Úředníci zabavení odůvodnili tvrzením, že tyto barvy představují „jedovaté poselství“ pro děti.

K podobnému zabavení došlo v loňském roce v Kataru, který bude v roce 2022 hostit mistrovství světa ve fotbale za účasti západních týmů, které běžně provádějí projevy ctnosti na podporu hnutí LGBT.

Homosexualita je v Saúdské Arábii nezákonná a tresty podle islámského práva šaría sahají od pokut a veřejného bičování až po chemickou kastraci a popravu.

Vzhledem k tomu, že je měsíc hrdosti homosexuálů, vyvolá tato událost masivní protestní pochod na saúdské velvyslanectví ve Washingtonu a dalších západních hlavních městech?

Nezadržujte dech.

Zdá se, že lidem z abecedy jde spíše o ochranu práv drag queens (transvestitních striptérek) předvádět sexualizované tanečnice a obnažovat se před vašimi dětmi.

Zdroj: infowars.com