Žijeme v prostředí, kde jsme denně vystaveni klíšťatům a jinému škodlivému hmyzu. Navíc se zdá, že problém s klíšťaty se každý rok zhoršuje. (Foto: Healthmil)

Proto, pokud trávíte venku v přírodě spoustu volného času během jara a léta, je dobré vědět, jak se před tímto hmyzem ochránit.

Kousnutí klíštětem je nejen nepříjemné, ale může také přenášet několik vážných, dokonce i smrtelných onemocnění.

V tomto článku vám proto ukážeme jeden poměrně jednoduchý trik, se kterým klíště odpudíte a zabráníte jim zakousnout se do vaší pokožky.

Tím tajemstvím, na kterém je založen uvedený trik, jsou vonné éterické (esenciální) oleje.

Podle mnoha odborníků mohou esenciální oleje minimalizovat riziko skočení klíštěte na vás během toho, když pracujete, jezdíte na kole nebo se procházíte venku.

Nastříkání esenciálních olejů na oblečení a jeho tření s vaší pokožkou zabrání tomu, aby se k vám klíště přiblížilo.

Pokud se náhodou stane, že o klíště zavadíte v trávě, klíště se bude chtít dostat rychle pryč z dosahu vonných látek, a proto se do vás nezakousne.

V neposlední řadě používání esenciálních olejů namísto repelentů proti hmyzu a klíšťatům pomáhá snížit množství chemikálií, kterým jste vystaveni.

Mezi nejlepší esenciální oleje odpuzující klíšťata a jiný hmyz patří:

  • Levandulový olej – jeho sladká vůně klíště odpuzuje. Tento esenciální olej pomůže odehnat i komáry, mouchy či jiný nepříjemný hmyz.
  • Eukalyptový olej – můžete ho použít samostatně nebo v kombinaci s olejem z citronely pro odstrašení všeho hmyzu.
  • Odborníci tvrdí, že eukalyptový olej má schopnost snižovat riziko kousnutí klíštětem a následné riziko infekce , jako jsou klíšťová encefalitida nebo mononukleóza.
  • Citronový olej – obsahuje sloučeninu známou jako limonen.

Tato látka je velmi účinná proti blechám a jinému hmyzu. Než ho nastříkáte na oblečení nebo na pokožku, rozřeďte ho vodou.

Zdroj:  womandailytips.com