Analytička Tereza Spencerová se zamyslela nad vystoupením Pavla Novotného na ruské televizi. Je totiž podle ní možné, že Rusové do svého pořadu pouze hledali užitečného idiota a Novotný se této role ochotně ujal. (Foto: Youtube)

„Jen úvaha. Někteří tady u nás mají z Novotného „šou“ v ruské televizi radost, jak jim to tam natřel. Jiní mají potřebu se omlouvat, nebo se od něj distancovat… Ale oni, když si ho do pořadu, který v Rusku sledují miliony lidí, zvali, výsledek určitě předpokládali, protože určitě věděli, koho že si to zvou… Putin tuhle „vyzval“, aby se v Rusku přestali „vozit“ po Ukrajině… Co když třeba jen hledali „vhodný argument“ pro určení nového „terče“ a Novotný v roli „užitečného idiota“ nezklamal?“ táže se na svých sociálních sítích analytička Tereza Spencerová.

Nehledě na snahy některých druhořadých politiků, jako jsou pražský primátor Zdeněk Hřib či starosta Řeporyjí Pavel Novotný, kteří svou činností zasahují do zahraniční politiky státu, „Rusko a Čína tady stále budou“, myslí si analytička. V této souvislosti dodává, že není jasné, co ale bude s Českou republikou.

„Schválně, jak se budou v příštích týdnech a měsících vyvíjet naše vztahy s Ruskem… Čína a Rusko tady budou, nejspíš napořád, bez ohledu na Novotného nebo Hřiba, ale kdo ví, jak budeme vypadat my (coby Evropa i coby Česko) za deset let… A možná i za dřív,“ uzavřela Tereza Spencerová své zamyšlení na Facebooku.