Rusko disponuje šesti druhy zbraní, na které západní státy nemají odpověď, oznámil vicepremiér Jurij Borisov v rozhovoru s listem Vojensko-průmyslový kurýr.

Podle politika je nejsilnější ruskou zbraní komplex Sarmat, stíhací letoun Su-57, tank T-14 na základě platformy Armata, protivzdušný systém S-500, protisatelitní komplex Nudol a mobilní komplex radioelektronického ničení komunikačních satelitů Tirada-2S.

Borisov dodal, že ruská vojska již jsou vybavována nejsilnějšími zbraněmi. Podle plánů by ruská armáda měly být kompletně přezbrojená na nejnovější techniku do roku 2027.

Prvního března při poselství Federálním shromáždění Vladimir Putin promluvil o nových druzích zbraní. Prezident informoval o vývoji hypersonické zbraně — systému Avangard, který dokáže létat v hustých vrstvách atmosféry na mezikontinentální vzdálenost rychlostí převyšující Machovo číslo více než dvacetkrát.

Navíc ruský prezident mluvil i o raketovém komplexu Sarmat, leteckém raketovém komplexu Kinžal. Putin také zmínil raketu s plochou dráhou letu s jaderným pohonem, bezpilotní ponorku a komplex laserové zbraně.