Oběti údajného incidentu s chemickými zbraněmi v syrské Dúmě nebyly dosud nebyly ukázány, uvedl Igor Kirillov, šéf chemických a biologických obranných sil ozbrojených sil Ruska.

Po provokaci s použím chemických zbraní v syrském městě Dúma 4. dubna, zahájily Spojené státy, Velké Británie a Francie raketový útok na zařízení v Sýrii, aniž by čekaly na vyšetřování odborníků OPCW.

Washington, Londýn a Paříž označili Damašek za viníka, čškoliv žádný důkaz o tom nepřinesly. Všechny závěry vycházely z videí publikovaných loajálními ozbrojenými opozičními zdroji.

„Podle informací téže organizace „Bílých přileb" bylo publikováno, že bylo zabito mezi 300 a 1 700 lidmi. Ale dosud nebyli představeni ani zranění, kterých by měl být alespoň třikrát více, ani těla lidí, kteří byli postiženi tímto incidentem," citovala Kirilova RIA Novosti.

Je téměř neuvěřitelné, že se tehdejší útok Západu na Sýrii, který mohl přerůst do konfliktu s Ruskem, opíral o krajně nedůvěryhodné zdroje, a to bez jakýchkoliv hmatatelných důkazů.

Demonstraci pokrytectví západních zemí a Spojených států zvláště, pak prokazuje sice mediální hřmot okolo prokázané sadistické vraždy novináře Jamala Chášukdžího saúdskými tajnými službami v čele s korunním princem, ale k citelným sankcím ani po více než měsíci globální „morální karatelé“ nepřistoupili.

Zdroj: pz.cz, ria.ru