Sankce USA proti společnosti Sovfracht, která převáží do Sýrie letecké palivo, jsou faktickou podporou teroristů, uvedlo Ministerstvo zahraničí Ruska.

„Odkazy Spojených států na vlastní sankce proti legitimním syrským orgánům, které nesou hlavní obtíže v zájmu bezpečnosti na celé planetě, nejsou jen novým pobuřujícím pokusem o šíření amerických národních zákonů daleko za hranice Spojených států, ale také skutečnou podporou teroristů," uvádí zpráva ministerstva.

Dříve americké ministerstvo spravedlnosti obvinilo pět ruských občanů a tři Syřany z pokusu o dodávku leteckého paliva do Sýrie, což je v rozporu s americkými sankcemi.

Ruské ministerstvo zahraničí zdůraznilo, že palivo bylo určeno pro ruské vojenské divize, které pomáhají bojovat proti teroristickým skupinám.

„Nový protiruský útok je dalším potvrzením skutečnosti, že Spojené státy, které kdysi díky podpoře mudžáhidů v Afghánistánu sami vytvořili Al-Kájdu (zakázaná organizace v Ruské federaci — red.), se nijak nemohou poučit historií a opět, jak jsme již poznamenali, hledají nepřítele tam, kde ve skutečnosti není," uvedlo Ministerstvo zahraničí RF.