Na internetu vypukl skandál kvůli fotce prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka spolu se svým otcem Alexejem Ivanovičem. Uživatelé si všimli toho, že rodič hlavy státu nosí vyznamenání, která si nezasloužil.

Na svém profilu na Facebooku Porošenko zveřejnil snímek na počest narozenin svého otce Alexeje Ivanoviče. „Tento den je pro mě speciální, protože dnes jsme přesně rok bez víza, protože jsem podepsal zákon O Nejvyšším antikorupčním soudu a také proto, že dnes můj otec slaví narozeniny. Dlouhá léta, táto!" napsal ukrajinský lídr.

Na foto je vidět, že na hrudi staršího muže jsou vyznamenání. Hvězdy Hrdiny Sovětského svazu a Hrdiny Socialistické práce. Uživatelé internetu jsou znepokojení tím, že Porošenko starší nosí vyznamenání, která si ani nezasloužil. Takovou ostudu prezident Ukrajiny zřejmě neočekával, když snímek zveřejňoval.

„Porošenko zveřejnil fotku svého otce. Má na prsou hvězdu Hrdiny SSSR a Hrdiny Ukrajiny. Ani Hrdinou SSSR, ani Hrdinou Ukrajiny, ani Hrdinou Socialistické práce tento […] nikdy nebyl. Seznamy jsou přístupné pro veřejnost, můžete si to zkontrolovat," napsala uživatelka Twitteru s odkazem na novináře Alexandra Rogerse.

​„Mám podezření, že si půjčil ty hvězdy schválně pro tuto fotku!"

„To je rodinná tradice!"

„Převlečený!"

Podle některých blogem není vyloučeno, že otec Porošenka nosí hvězdu Hrdiny kozáctví. Sběratel Andrej Boječko uvádí:

„To je hvězda Hrdiny kozáctví. To je takový odznak, který je podobný hvězdě Hrdiny SSSR."

Zdroj: snews.com