Ještě jedna divize nejnovějšího protivzdušného systému S-400 Triumf do konce roku nastoupí do bojové služby na Krymu, oznámil ředitel tiskové služby Jižního vojenského okruhu Vadim Astafjev.

„V nejbližší době nejnovější komplex nahradí předchozí raketový systém," uvedl a upřesnil, že k tomu dojde v rámci přezbrojení.

Protiletadloví střelci Čtvrté armády ruských ozbrojených sil a protivzdušné obrany začali připravovat techniku na cestu k nákladové stanici, odkud komplex vlakem vyrazí na místo stálé dislokace. Není uvedeno, kam konkrétně to bude.

Nedávno na polygonu v Astrachaňské oblasti úspěšně proběhly první navazující střelby Triumfu. Bojové jednotky zlikvidovaly terče, které imitovaly nízkoletící, rychlostní a balistické cíle.

Jednotky také vykonaly mnohakilometrový přesun, kde byla testována odolnost proti vibracím při jízdě po různých typech cest a v různých rychlostech. Vozy celý test absolvovaly v plném režimu bez ohledu na klimatické podmínky.

Mobilní protiraketový systém S-400 Triumf je určen na ochranu nejdůležitějších politických, administrativních, ekonomických a vojenských objektů. Jeho taktické a technické charakteristiky jsou mnohem lepší než u známého předchůdce, kterým je S-300PM.

Zdroj: snews.com