Deset obrněných transportéru BRDM-2 se letecky dostalo do Srbska v rámci vojensko-technické spolupráci Moskvy a Bělehradu. Informovalo o tom srbské ministerstvo obrany. (Foto: Sputnik)

Na rezortu uvedli, že vojensko-technické dohodnutí mezi prezidentem Srbské republiky Alexandrem Vučićem a prezidentem Ruské federace Vladimirem Putinem se provádí přesně v souladu s dohodnutými termíny.

„Do Srbska dorazilo 10 obrněných transportérů BRDM-2 se sadami náhradních dílů. Během jejich letecké dopravy ruským dopravcem nebyly žádné překážky a veškerá technika byla dodána bezpečně a spolehlivé s ohledem na mezinárodní normy,“ uvádí se ve zprávě ministerstva.

„Ministerstvo obrany Srbské republiky děkuje Ministerstvu obrany Ruské federace za úspěšnou spolupráci a důslednou implementaci vojensko-technické dohody,“ dodává se.

Dříve rumunská média informovala o tom, že úřady země nepovolily transport ruských zbraní pro srbskou armádu po Dunaji. Což prý bylo odůvodněno sankční politikou prosazovanou EU vůči Rusku.

Podle médií šlo o zákaz tranzitu 30 tanků a 30 obrněných transportérů. Uvádělo se, že rumunské úřady transport s technikou zadržely, a samotné zbraně konfiskovaly.

Ministerstvo obrany Ruské federace však tyto zprávy popřelo a uvedlo, že informace o zadržení je absolutní lež.

Na rezortu dodali, že žádné lodě nebyly poslány k přepravě vojenského vybavení podél Dunaje do Srbska, a zprávy o zadržení ruského transportu označili za absolutní lež.

Zdroj:  mod.gov.rs