„Robot zlomil dítěti prst – to je samozřejmě špatné,“ řekl prezident Moskevské šachové federace Sergej Lazarev. (Foto: Youtube)

Sedmiletému šachistovi zlomil prst robot na turnaji Moscow Chess Open, který se konal v Moskvě od 13. do 21. července. Dítěti, účastníkovi mládežnické ligy Moskevské šachové federace, robot právě vzal figuru a spěchal udělat další tah.

To bylo zřejmě v rozporu s bezpečnostními pravidly. Robot, který buď nedokončil tah, nebo špatně vyhodnotil situaci, se rozjel a rozdrtil mu prst, čímž mu způsobil zlomeninu. Dítě bylo schopno dokončit posledních několik dní turnaje v sádře, ale jeho rodiče se údajně obrátí na místní prokuraturu, aby vznesli obvinění.

„Robot zlomil dítěti prst – to je samozřejmě špatně. Robota jsme si pronajali, byl vystavován na mnoha místech, dlouho, u odborníků. Zřejmě ho operátoři přehlédli. Dítě udělalo pohyb, a potom musíme dát robotovi čas, aby odpověděl, ale chlapec spěchal , robot ho chytil. S robotem nemáme nic společného,“ řekl agentuře TASS prezident Moskevské šachové federace Sergej Lazarev.

Zástupce Moskevské šachové federace Sergej Smagin uvedl, že robot hraje šachy asi 15 let. „Je to mimořádně vzácný případ, první, který si pamatuji,“ řekl agentuře RIA Novosti.

Zdroj: pcgamer.com