Podle generálního ředitele společnosti Pfizer-BioNTech Alberta Bourla budou muset Američané „každý rok“ užívat aktualizované mRNA vakcíny COVID, protože se stále objevují nové varianty. (Foto: Flickr)

Když se ho ve středu v televizi MSNBC zeptali, zda by Američané měli počítat s tím, že si budou muset každý rok aplikovat novou injekci COVID, Bourla odpověděl, že si je „téměř jistý“, že tomu tak bude.

„Jsem si tím téměř jistý. Říkám ‚téměř jistý‘, protože konečné slovo v tom všem mají samozřejmě regulační orgány. Ale v tom je krása mRNA,“ řekl Bourla a dodal, že jeho společnost může vakcínu „přizpůsobit“ „pouhou změnou sekvenování“.

„Z tohoto důvodu jsem si velmi jistý, že budeme schopni velmi rychle reagovat na každou novou variantu,“ dodal.

Je pozoruhodné, že Bourla v březnu zpíval jinou píseň, když tvrdil, že jeho farmaceutická společnost byla tlačena do výroby mRNA technologie vakcíny COVID, kterou „zpochybňoval“, protože tato technologie byla „kontraintuitivní“ a „byla to technologie, která do té doby nepřinesla jediný produkt, ani vakcínu, ani žádný jiný lék“.

Ještě mrazivější je, že se Bourla v květnu na výročním zasedání Světového ekonomického fóra v Davosu pochlubil, že společnost Pfizer pracuje na požitelném „biologickém čipu“, který by sledoval a monitoroval vnitřní procesy jedince, podle nichž by se určilo, zda dostane aktualizované vakcíny.

„Tak si představte, jaké to má aplikace – dodržování předpisů. Pojišťovny vědí, že léky, které by pacienti měli užívat, užívají,“ pochlubil se Bourla.

Bourlovy poznámky přišly den poté, co Joe Biden prohlásil, že „brzy bude další pandemie“.

„Přinejmenším tento rok to zvládneme,“ prohlásil Biden ve svém projevu. „Potřebujeme však více peněz. Ale nakonec nepotřebujeme jen více peněz na vakcíny pro děti, ale potřebujeme více peněz na plánování druhé pandemie.“

„Přijde další pandemie. Musíme myslet dopředu. A to je něco, co minulá garnitura neudělala příliš dobře. To je něco, co jsme dělali docela dobře. Proto potřebujeme peníze,“ dodal Biden.

Společnost Pfizer očekává v roce 2022 zisky ve výši 32 miliard dolarů ze svých experimentálních vakcín, protože FDA a CDC schválily očkování pro děti do 5 let v rámci povolení k mimořádnému použití.

Zdá se, že establishment se připravuje na „střednědobou variantu“, aby připravil půdu pro další korespondenční hlasování a další omezování svobod.

Zdroj: infowars.com