Emma-Jo Morrisová, redaktorka Breitbartu a bývalá redaktorka New York Post, vypovídala před sněmovním výborem pro vyzbrojování o cenzuře skandálu s notebookem Huntera Bidena. (Foto: Shutterstock)

Včetně koordinované povahy výpadku sociálních médií a také o možném spolčení s federálními agenturami, které spolupracují s médii jako Politico, aby příběh zmařily jako „ruskou dezinformaci“ těsně před volbami 2020.

Nemělo by být snadné zapomenout na míru masové cenzury, která bude k vidění v letech 2020-2022, s rozsáhlým porušováním práv na svobodu projevu ze strany vlády, která využívá Big Tech jako korporátního zabijáka. Od nehorázného prznění ve prospěch „ohnivých, ale pokojných“ nepokojů BLM, přes pokus o deplatformování webových stránek jako Zero Hedge v odvetě za informování o potenciálním původu covidové laboratoře ve Wuhanu (ve světle kongresového vyšetřování nyní víme, že to byl Anthony Fauci, kdo organizoval potlačení teorie o úniku informací z laboratoře), až po úplné vymazání notebooku Huntera Bidena ze zorného pole veřejnosti – sociální média se stala spíše nástrojem kontroly veřejného vnímání než prostředkem svobodné komunikace.

Obyvatelstvo však bylo v posledních letech bombardováno tolika krizemi a skandály, že si možná potřebuje připomenout četné přešlapy, které se odehrály ještě nedávno.

Nyní je samozřejmě naprosto a nezpochybnitelně potvrzeno, že Hunter Biden Laptop je skutečný. Údaje v laptopu jsou ústředním bodem vyšetřování a hrozícího impeachmentu proti Joeovi Bidenovi, konkrétně v souvislosti se zneužitím jeho úřadu jako prostředku k zajištění zahraničních obchodních transakcí pro členy jeho rodiny.

Soubory Twitteru, které zveřejnil Elon Musk po svém převzetí platformy, podrobně popisují četné případy, kdy federální úřady a politici žádali o cenzurní opatření proti jednotlivcům a skupinám v rozporu s 1. dodatkem, včetně cenzury příběhu o laptopu. Bidenova kampaň v roce 2020 běžně žádala o smazání tweetů, a přestože některé žádosti přišly i od republikánů včetně Donalda Trumpa, většina účtů, které Twitter skutečně cenzuroval, byla ve skutečnosti konzervativní nebo protistranická.

Vztah mezi FBI a starým režimem na Twitteru byl znepokojivě přímý. Vedoucí zvláštní agent FBI Elvis Chan v žalobě proti Bidenově administrativě podané republikánskými právníky vypověděl, že v období před prezidentskými volbami v roce 2020 organizoval týdenní schůzky s Twitterem a Facebookem v San Francisku pro celých sedm washingtonských agentů FBI.

FBI je také uvedeno, že vyplatila Twitteru nejméně 3,4 milionu dolarů za „pomoc“ při „vyřizování právních žádostí“ týkajících se cenzurovaných účtů. Musk odhalil, že klíčovým hráčem v cenzuře Twitteru v souvislosti s deníkem The Post a příběhem Biden Laptop byl bývalý generální poradce FBI James Baker, ústřední aktér podvodu o ruském spolčení, který se stal zástupcem generálního poradce Twitteru.

Doposud nebyla žádná osoba ani agentura potrestána za porušení ústavy v souvislosti s cenzurou Američanů na sociálních sítích a novináři establishmentu strávili většinu posledního půl roku snahou odmítnout spisy Twitteru a jakékoli vládní partnerství s velkými technologiemi jako nic víc než „konspirační teorii“.

Zdroj: oversight.house.gov