Ve věku 49 let zemřel Carlos Tejada, zástupce šéfredaktora deníku The Times pro Asii. (Foto: Twitter / Carlos Tejada)

Před svou smrtí působil Tejada 13 let jako redaktor v Asii, mimo jiné v deníku The Wall Street Journal. V deníku strávil celou svou kariéru, než v roce 2016 nastoupil do redakce Times. Byl ženatý a měl dvě děti.

Podle příspěvku bývalého reportéra New York Times Alexe Berensona zemřel pan Tejada na infarkt den poté, co dostal „posilovací“ injekci Moderna covid-19.

V červenci pan Tejada dostal vakcínu covid-19 DNA/AAV společnosti Johnson & Johnson v červenci. Podle jeho stránky na Instagramu byl za její přijetí vděčný.

Poté 16. prosince v jihokorejském Soulu Carlos Tejada obdržel „booster“ vakcínu Moderna mRNA/LNP. Níže je uvedeno, jak Berenson popsal posilovací injekci Moderna:

„Nikdy nebyly provedeny žádné klinické studie, které by zkoumaly bezpečnost nebo účinnost míchání různých typů těchto vakcín, a Carlos nedal informovaný souhlas, protože formulář souhlasu byl v korejštině, tedy v jazyce, který neuměl přečíst. Vtipkoval, že by mě Omicron měl „praštit svým mokrým smrkáčem“.

Jeden den po podání „posilovací“ injekce Moderna covid-19 pak Carlos Tejada zemřel na infarkt, uvedl Berenson. V příspěvku na Twitteru Carlosova manželka Nora Tejada rovněž potvrdila, že její manžel zemřel na infarkt. Nora na Twitteru uvedla:

„Toto je Carlosova manželka Nora. S nejhlubším zármutkem se s vámi musím podělit o to, že Carlos včera večer zemřel na infarkt. Ztratila jsem nejlepšího přítele a naše děti přišly o opravdu skvělého tátu. Na nějakou dobu se odmlčím ze sociálních sítí.“

V samostatném článku o tom informoval také deník The New York Times, který 22. prosince potvrdil tweet jeho manželky:

„Jeho manželka Nora Tejada uvedla, že příčinou byl infarkt,“ uvedly Timesy.

Zdroj: nytimes.com