Přes 20 tisíc migrantů z Blízkého Východu a Afriky, kteří jsou vyzbrojení bodnými a sečnými zbraněmi mohou v nejbližší době proniknout do EU přes bosensko-chorvatskou hranici. Informuje o tom rakouský list Kronen Zeitungсо s odkazem na rakouské ministerstvo vnitra.

Podle zpráv rakouských pořádkových orgánů dnes existuje nebezpečí pokusů o proniknutí přinejmenším 20 tisíc migrantů přes bosensko-chorvatskou hranici směrem ke Střední Evropě. Většinu z nich vůbec netvoří syrští běženci, ale Pákistánci, Íránci, Alžířané a Marokánci a téměř každý z nich je vyzbrojen nožem, informuje MV.

„Chorvati nyní vynakládají velké úsilí, aby se vyvarovali této hrozbě. Rozmístili na hranici speciální jednotky," zdůraznili odborníci z migračního oddělení rakouského MV.

„Dnes jsou to jiní migranti, nejsou to rodiny, ženy tam téměř nejsou, 95 % migrantů, kteří plánují překročit hranice, jsou mladí muži a téměř všichni jsou vyzbrojeni noži. Jednoho policistu se již pokusili podřezat."

Rakouští policisté varují, že se všichni tito migranti chtějí dostat do Německa nebo skandinávských států, ve kterých místní úřady vytvořily nejlepší podmínky pro jejich pobyt.

Zdroj: snews.com