V pondělí 9. května Elon Musk napsal na Twitter: „Pokud zemřu za záhadných okolností, bylo fajn tě poznat.“ (Foto: Flickr)

Toto prohlášení se setkalo s přívalem reakcí od znepokojených fanoušků a dokonce i od jeho matky Maye Muskové. Generální ředitel společnosti Tesla odpověděl, že udělá vše pro to, aby „zůstal naživu“.

Tento záhadný tweet zřejmě souvisí s vláknem, které zveřejnil v pondělí a které obsahovalo zprávu, v níž se o něm zmiňuje Dmitrij Olegovič Rogozin, údajně šéf ruské vesmírné agentury Roskosmos.

Musk nedávno uzavřel dohodu o koupi Twitteru za přibližně 44 miliard dolarů. Dohoda bude pravděpodobně uzavřena někdy v letošním roce, pokud budou splněny podmínky včetně schválení regulačními orgány a souhlasu akcionářů.

Elone, budeš se zodpovídat

Ve zprávě, kterou Rogozin údajně zaslal ruským médiím, se uvádí, že Musk je zapojen do „dodávek vojenského komunikačního vybavení fašistickým silám na Ukrajině“.

„A za to se, Elone, budeš zodpovídat jako dospělý – bez ohledu na to, jak moc si budeš hrát na hlupáka,“ varuje.

Elon Musk 26. února potvrdil, že na Ukrajině byla aktivována satelitní širokopásmová služba Starlink. Stalo se tak poté, co ukrajinský ministr miliardáře na Twitteru vyzval, aby své zemi pomohl poskytováním služeb satelitního internetu.

Ukrajinský ministr digitální transformace Mychajlo Fedorov Muskovi na Twitteru napsal, že zatímco on se snaží kolonizovat Mars, Rusko se snaží obsadit Ukrajinu.

Starlink je satelitní internetová konstelace společnosti SpaceX, jejímž cílem je poskytovat levný internet do vzdálených míst. Podle Muska má služba již 1 469 aktivních satelitů Starlink a 272 se brzy přesune na operační oběžné dráhy.

Zdroj: thequint.com