Americký senátor John Neely Kennedy po své nedávné návštěvě Ruska prohlásil, že prezidenta Vladimira Putina je třeba zadržovat a že mu nelze důvěřovat, oznámila agentura Associated Press.

Skupina amerických kongresmanů a senátorů přicestovala do Ruska 30. června. V úterý přijal delegaci ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov, konala se také schůzka s ruskými poslanci.

„V Rusku chybí politická filozofie. To je totéž jako bychom řekli, že politická filozofie je mafie. Jejich filozofií je moc a peníze. To je Putinova filozofie," řekl Kennedy novinářům.

„Putinovi nelze důvěřovat. Myslím si, že nejlepší, co můžeme udělat, je pokusit se ho zadržovat," řekl senátor. Lavrova přitom označil za rýpala.

Senátor rovněž prohlásil, že od schůzky Putina s prezidentem USA Donaldem Trumpem neočekává žádný diplomatický průlom.

Prezidenti Ruska a USA by se měli setkat 16. července v Helsinkách. V Kremlu dříve oznámili, že Putin a Trump hodlají projednat perspektivy rozvoje dvoustranných vztahů a aktuální mezinárodní problémy. Bude to první schůzka předáků obou zemí mimo summity. Poprvé se sešli v Hamburku na okraj G20, pak si stručně promluvili ve Vietnamu na summitu APEC.

Zdroj:  apnews.com