Pokusy o přepsání historie událostí druhé světové války jsou škodlivé a mají určitý podtext – jsou zaměřeny i na zítřejší den, uvedl ruský prezident Vladimir Putin. (Foto: Wikimedia)

Během čtvrtečního setkání prezidenta se členy pracovní skupiny zabývající se přípravou návrhů na změnu Ústavy Ruské federace jeden z jejích členů, senátor Alexej Puškov, navrhl, aby v preambuli hlavního zákona bylo stanoveno postavení Ruska jako vítězné velmoci ve druhé světové válce.

Podle jeho názoru je to důležité, a to i z hlediska boje za historickou pravdu; poslanec v tomto ohledu také upozornil na nebezpečí pokusů zkreslit historii války

„Samozřejmě sdílím vaše stanovisko. Nemohl jste si toho nevšimnout, neustále o tom veřejně hovořím: tyto pokusy přepsat historii jsou škodlivé a samozřejmě mají určitý podtext – jak jste správně řekl, jsou zaměřeny na dnešek i zítřek, to je očividný fakt,“ odpověděl Putin.

Dále prezident připomněl, že například takové široké společenské hnutí, jako je Nesmrtelný pluk, potvrzuje přesvědčení, „jak hluboko v srdci našich lidí je vděčnost vítězům a pochopení významu toho, co udělali pro budoucí generace“.

„Měli bychom to opakovat častěji,“ dodal Putin.