Během 43.zasedání ruského organizačního výboru „Vítězství“, prezident Ruské federace Vladimir Putin, který mu předsedal, slíbil, že Rusko vyrazí zuby všem zemím, které budou chtít z Ruska něco ukousnout. (Foto: Flickr)

Jak Putin poznamenal během videokonferenčního setkání, někteří ze Západu se veřejně odvážili říci, že sibiřské bohatství je údajně nespravedlivě vlastněno pouze jednou zemí.

„Je zvláštní slyšet takové věci, zejména na veřejnosti, ale někdy to zazní,“ řekl ruský prezident.

„Každý nás chce někde kousnout nebo si od nás něco odhryznout. Měli by však vědět,  že každému kdo to udělá vyrazíme zuby, aby nemohli kousat, “zdůraznil Putin.

„To je jasné. A zárukou toho je rozvoj našich ozbrojených sil, “dodal.

Jak zdůraznil prezident, za všech okolností se děje to samé: jakmile se země stane silnější, existují důvody k omezení jejího rozvoje.

Hlava státu vyjádřila přesvědčení, že Rusko bude nadále omezováno, protože mnoho odpůrců takovou zemi jednoduše nepotřebuje.

„Bez ohledu na to, co děláme, bez ohledu na to, jak se snažíme uspokojit chutě těch, kteří se nás snaží omezit, omezení bude pokračovat, protože mnoho našich oponentů, jak jim budeme jednoduše říkat, nepotřebuje zemi jako je Rusko, “ je přesvědčen Putin.

„Ale ty a já to potřebujeme, naši lidé, občané Ruské federace to potřebují. A uděláme vše pro to, abychom Rusko nejen uchovali, ale také konsolidovali a posílili, “shrnul Vladimir Putin.

Zdroj: rt.com, pz.cz