Bývalý pilot a spisovatel Phillip Marshall, který ve svých knihách psal, že útoky z 11. září zorganizovala vláda USA a Saúdské Arábie byl nalezen mrtev v jeho domě ve městě Murphys, společně s jeho synem, dcerou a psem. (Foto: Archiv)

Přátelé dětí Phillipa Marshala, objevili tuto nepříjemnou scénu 2. února 2013, když je šli navštívit, jelikož o sobě delší dobu nedávali vědět. Šerif kraje Calaveras uvedl, že obě děti, stejně jako jejich pes, byli střeleni pistolí do hlavy.

Marshallova manželka v době střelby byla na cestách v zahraničí. Možný motiv pro střelbu nebyl stanoven, ale policejní zprávy poukazují na důkaz, že to byla sebevražda.

Jak to vidí Madsen?

Podle Madsena jsou všichni Marshallovi sousedi přesvědčeni, že to byla profesionální vražda, nikoliv sebevražda s doprovodným vražděním, jak tvrdí zkorumpovaná místní policie, které vyšší úřady pracující v zastoupení „národní bezpečnosti“ údajně řekly, co má dělat a říkat.

Madsen poukazuje, že Marshall nebyl jen autorem o konspiraci z 11.9. Bývalý pilot aerolinek Marshall byl úzce spojený s notorickým pašerákem drog ze CIA Barry Sealem a periferním hráčem kriminálního kruhu CIA z New Orleans, který zabil JFK, Martina Luthera Kinga a mnohé další. Madsen naznačuje, že u Marshalla, dlouhodobého účastníka skrytých operací, se v posledních letech jeho života rozvinula záliba v pravdě.

Podle Madsena Marshall uvedl, že drží explozivní informace, které budou odhaleny v jeho příští knize. Zopakování profesionálního úklidu Marshallova domu po vraždě naznačuje, že zabijáci a agentura (či agentury, co je zaměstnávají), hledali specifické kousky důkazů nebo informací. (Marshallův počítač se záhadně po masakru ztratil a místo, kde se nachází, zůstává neznámé.)

BARRETT: Vítejte v Show Kevina Barretta. Já jsem Kevin Barrett po návratu po dlouhé dovolené. Právě jsem strávil dva týdny v Iránu kvůli filmovému festivalu a Konferenci o Hollywoodismu jako součásti Filmového festivalu Fajr v Teheránu. A ouha, bylo to sice pěkně vzrušující, a pak přišla z US jedna novinka, zatímco jsem byl v Teheránu, došlo v Kalifornii k zabití Phillipa Marshalla a jeho dvou dětí. Phillip Marshall byl vysloužilý pilot United Airlines, napsal pár knížek o 11.9, naposledy „The Big Bamboozle“ (Velký bulík), býval společníkem informátora CIA a DEA Barryho Seala, notorického pašeráka kokainu pro CIA a pokud si snad myslíte, že Phillip Marshall se zabil sám i se svými dvěma dětmi, jak se snaží tvrdit policie; no, tak nevím… to byste potřebovali jít zpátky do školy. Dnes budu mluvit o tomto tragickém případě s umlčením jasného vynašeče tajemství o 11.9. s mým oblíbeným zdrojem úniků z vnitřku US zpravodajské komunity, s myslitelem Seymoura Hershe, a to je Wayne Madsen. Wayne Madsen býval u Národní bezpečnostní agentury, mezi tím se stal nezávislým patriotickým žurnalistou, co dělá neustále úžasnou práci, no a teď mám tu čest přivítat Wayne Madsena opět v tomto show. Jak se máš Wayene?

MADSEN: Díky, je fajn, že jsem tu s tebou.

BARRETT: Jo, sleduji tvou práci a ty jsi udělal spoustu velice zajímavých průlomových zjištění a tvá sdělení o Phillipu Marshallovi jsou velice důležitá. Myslím, že ti z nás, co jsou v komunitě za Pravdu o 11.9, by neměli jen tak zbaštit ty lži, když je někdo zavražděn spolu se svými dětmi, aby se to ututlalo. Myslím si, že tohle se více méně stalo i Paulu Wellstonovi. Ti lidé jsou naprosto nestoudní; myslím, že zabíjení všech dětí spolu s jejich cíli, to je naprosto nechutné. Tak proč neposkytnout posluchačům malou exkurzi k Phillipu Marshallovi?

MADSEN: No, Phillip Marshall, o tom se musím přiznat, že nejsem tak úplně obeznámen s jeho prací, ale když jsem četl jeho biografii spolu s těmi … některými opravdu sprosťáckými zprávami médií, že no víš, že to byl on, víš, ten zběsilý zabiják, co čapnul kvér a položil ho k hlavě svého 17-letého syna a své 14-leté dcery i svého malého mazlíčka shih-tzu Suki, tak to víš, to se začneš divit, co se to tu vlastně s tím světem děje. Teď samozřejmě, když jsem ten nezávislý žurnalista, nejsem z New York Times ani z Washington Post, nebo ani ze San Fracisco Chronicle, kde můžu, jak víš, vyslat lidi, aby prošetřili všechny ty záhadné vraždy, tak jsem musel posbírat jen ty, co jsem mohl najít, ale tohle bylo natolik v hlavním zorném poli, že jsem sám odletěl do Kalifornie. Phil Marshall bydlel ve velice malém, ohrazeném , předměstí postaveném u města Murphys, což je na úpatí horského pásma Sierra Nevada a bydlel ve čtvrti zvané Forest Meadows – spolu většinou s důchodci z oblasti San Fracisco Bay z Los Angeles. Sám Phillip Marshall se sem odstěhoval před asi 10 lety ze Santa Barbary. Jak už jsi zmínil, je to vysloužilý pilot z United Airlines. Do Murphys se odstěhoval, aby byl víc v odloučení, protože plánoval napsat nějaké knížky. No, jeho první kniha byla román, ale založený na událostech ze skutečného života, nazývala se Lake Front. Lake Front je letiště z vnitřku New Orleans, které počátkem 80. let a uprostřed nich zažívalo spoustu ruchu, když bylo s pojeno s tím…, co se později nazývalo Skandál Irán-Contras, ale děla se tu i spousta aktivity CIA spolu s protidrogovou Drug Enforcement Administration spolu s tím Barry Sealem…

BARRETT: Wayne, je mi líto, že tě přerušuji, ale trochu se začínáš ztrácet, mluvíš přes mobila?

MADSEN: Jo, aha, už mě slyšíš?

BARRETT: Haló, Wayne?

MADSEN: Ano, haló?

BARRETT: Hmm. To je velice mrzuté.

MADSEN: Haló?

BARRETT: Vypadá to, že máme nějakou poruchu, co Wayne Madsena odpojila…

MADSEN: Haló? Haló?

BARRETT: … doufám, že ho už brzy dostaneme zpátky na linku. To je dost zajímavé, to je už druhá show v řadě, kdy mě postihl tento typ záhadné poruchy. Hmmm.

MADSEN: Haló?

BARRETT: Přinejmenším musím teď něco dělat. Jsi tam Wayne?

MADSEN: Ano, haló. Slyšíš mě?

BARRETT: Jo, jó, něco jo … už tě zase máme … jo … hlas se ti nějak ztrácí.

MADSEN: No, slyšíš … jo … tohle je cosi, co mě, když jsem byl v Kalifornii, abych se podíval na případ Phila Marshalla, pořád pronásledovalo. Teď si ale nejsem jist tím, co všechny jsi slyšel, ale nejdřív k Marhallovi… Ten se odstěhoval do Claveras County ze Santa Barbary před asi deseti lety, kvůli větší odloučenosti, protože plánoval psát knihy, a ta první kniha se jmenoval Lake Front o letišti Lake Front uvnitř New Orleans, kde on a Barry Seal spolu pracovali na počátku 80. let. Poukázal bych i na to, že existuje i fotka, která je tam ukázaná, zobrazující Phila Marshalla v roce 1984 na letištní ploše Mena v Arkansasu. Teď je to proslulé, čili nechvalně proslulé letiště, které bylo dějištěm spousty pašování kokainu z Latinské Ameriky výměnou za US zbraně, co se vozili ke Contras do Nicaraguy a k různým drogovým kartelům. A mluvil jsem s jedním dlouholetým přítelem Phila Marshalla, který řekl, že Phil Marshall nastoupil do práce nejdříve k Eastern Airlines poté, kdy býval pilotem DEA a CIA, co přelétával mezi ostatními i s Barry Sealsem z letišť z New Orleans a z Mena. Ale Phil Marshall odešel, aby pracoval u Eastern Airlines, ale později se koukal na televizi, myslím, že to bylo v roce 1986, když praskla velká událost a on spatřil uniformovaného plukovník-poručíka námořní pěchoty, jak skládá přísahu před spojenými sub-komisemi Senátu a Sněmovny, a on na toho chlapa ukázal a řekl: „Jé, toho jsme potkal na letišti Lake Front.“ A to byl samozřejmě plukovník-poručík Olivek North, který se ukázal být, však víš, jedním z klíčových hráčů skandálu Irán-Contras. Marshall měl už zpočátku některé velice zajímavé konexe, a vypadá to ale, že ke konci se stal kýmsi, koho více zajímalo říkat pravdu, než aby měl něco společného s jeho bývalými kumpány a druhy, což přimělo šerifa … šerifa z Calveras County k tvrzení, že to byl on, kdo zastřelil svoje dvě děti, svého psa a pak sebe, ačkoliv je to zdaleka málo uvěřitelné.

BARRETT: Máš pravdu, a on byl zjevně zamíchán i do nějakého organizovaného zločinu na dost vysoké úrovni v těch dobách, kdy býval druhem Barryho Seala. Možná, že posluchači si nemusí vzpomenout na to, že Barry Seal byl zastřelen, myslím, že to bylo v Baton Rouge, nebo v New Orleans, v jednom z těch dvou…

MADSEN: Baton Rouge, 19. února, tedy 19. v roce 1986.

BARRETT: Správně. A Barry Seal býval drogovým pilotem CIA. To bylo součásti té věci Kokain-pro-Contras, kdy Olly North a nejspíš i George H. W. Bush pašovali kokain se CIA, aby podpořili povstání Contras v Nicaragui. A pak Barryho Seala odstřelili v Baton Rogue poté, kdy se ukázalo, že právě vydal usvědčující důkazy proti, hádej komu, svému vlastnímu právníkovi, Richardu Ben-Venistemu, který později sloužil v Komisi pro 11.9. Jsou to tu samé velice zajímavé vazby.

MADSEN: Jó, a je také dost zajímavou věcí, že Barry Seal byl informátorem CIA a DEA, co se ukázal být vynašečem. Zastřelili ho v Baton Rogue. Federální soudce Polozola, což byl ve skutečnosti kamarádíček rodiny Bushů, ho do jisté míry hodil do kategorie těch, co to mají na mašli. Sealovi nabídli sice Program na ochranu svědků, to by ale znamenalo, že by už musel mít jen hodně malý kontakt se svou rodinou, on ale chtěl něco jiného. Ten federální soudce, ten byl propojen s Mafií, a se zločinnou rodinou Marcellů z New Orleans, a my víme o této vazbě na předchozí incidenty v New Orleans, k nimž patří…

BARRETT: Nebyla to ta zločinná rodina Marcellů, nebyli to ti, co byli ve skutečnosti zapleteni do vraždy Martina Luthera Kinga, jak si vzpomínám…

MADSEN: A také Johna F. Kennedyho.

BARRETT: Správně.

MADSEN: Také Johna F. Kennedyho.

BARRETT: Takže pracovali se CIA a s dalšími zlými hochy od vlády na těchto druzích vražd.

MADSEN: To je pravda. Tak tu tedy máme toho špinavého soudce, který v podstatě hodil Seala na pospas. Ten byl zastřelen, myslím, že byl střelen několikrát ve svém voze na parkovišti u Armády spásy v Baton Rogue. Když se podívali do kufru jeho auta, našli soukromé telefonní číslo na George H. W. Bushe, navíc Sealův Honduraský pas, který byl samozřejmě vydán na jiné jméno. Seal byl s těmito operacemi hodně propojen. Marshall ho dobře znal, protože Marshall v podstatě létal se Sealem v CIA tryskovém Learu samozřejmě poté, kdy Sealovi sebrali leteckou licenci, pilotní licenci mu sebrali, když jej zatkli. Sám Seal býval pilotem pro TWA, věřím tomu, že byl nejmladším pilotem v historii těchto aerolinek. I sám Marshall byl u Eastern dost mladým pilotem, ale když Eastern převzal Frank Lorenzo a šel po pilotních odborech a dalších odborech, tak Marshall řekl: „Já nebudu stávkokaz, já nebudu sabotovat stávku,“ takže Eastern opustil, kvůli té proti-odborové … odbory drtící politice Lorenza a nastoupil do práce u United.

BARRETT: Hmm. Nó. To je zajímavá historie. Takže někdo, kdo byl celkem dost zapojen do CIA, DEA, pašování drog a do temné strany čili nadsvěta vlády, od takového se asi neočekává, že by psal knížky o pravdě o 11.9. Je tohle je to poselství, které tímhle mordem vyslali?

MADSEN: No, nejsem si jist. Mluvil jsem s mnoha z Marshallových sousedů, přátel a nikdo z nich samozřejmě nevěří oficiální povídačce, že to udělal. Ta osoba, kterou mi popisovali, byl docela příjemně povznesený chlap se smyslem pro humor, kterého ze všeho na světě nejvíc zajímaly jeho děti, který se účastnil her svého syna v malé fotbalové lize a bral svou dceru na výlety spolu s jejími kamarády ze střední školy, co byl hodně zapojený do komunity, hodně zapojený do její školy, a tak samozřejmě, když došlo k této tragédii, na střední škole v San Andrea v Kalifornii měli memoriál, ale nikomu z Marshallovy rodiny, co tam přiletěli, nebylo dovoleno, aby se ho zúčastnil. Ti přiletěli z Georgie a ze Severní Karolíny a z jeho rodné Louisiany, a v podstatě protože šerif pronesl ta slova, že on to udělal; tak víš, ta závěrečná zpráva, i tak, víš, i když ani místo činu nebylo řádně ohledáno. A také jsem objevil, že šerif z Calaveras County, který jak mohu dodat, pokud vím, je nějak propojen s Republikány z Tea Party, poslal profesionální úklidovou agenturu, aby uklidila místo činu, ještě než bylo ohledání opravdu ukončeno. A to dvakrát …

BARRETT: Có.

MADSEN. … Ti uklízeči tam byli dvakrát, bylo tam SUV, které viděli na příjezdu, ti lidé ten dům počesali zvnitřku i zvenku. Jednu noc to bylo pět nebo šest chlapů, se svítilnami, co se rozhlíželi po zemi za barákem, a byli i v domě. Jedno z vozidel mělo označení Státu Kalifornie, i když šerif říkal, že to byla záležitost okresu a do vyšetřování se stát vůbec nezapojil. A byl tam další SUV s nezjištěnou poznávací značkou se soustavou komunikačních antén čnějících ze střechy tohoto vozidla, takže to přilákalo hodně pozornosti, když se odstranila žlutá páska a bylo vyhlášeno, že to už není místo činu. Došlo tam také k pokusu o proniknutí dovnitř. Byl jsem tam 13. února a rozhlížel se kolem domu, mluvil jsem s hromadou lidí, kteří bydleli v sousedství, a to ráno se někdo do toho domu vlámal, někdo prošel šoupacími dveřmi vzadu u domu, a něco tam hledal. I členové jeho vzdálené rodiny se objevili den poté a hrabali se v různých šuplících a krabicích v garáži a něco hledali. Vypadá to, že Phillip Marshall měl něco, co někdo chtěl, a něco, pro co byl někdo ochoten zabíjet, a řekl to svým přátelům, když napsal svou poslední knihu, a co vyšla, myslím, že v listopadu, a ve skutečnosti také měl interview s AM Coast-to-Coast se Susan Linda uer, které také mnoho lidí může znát…

BARRETT: Jo, ta byla v mých show hodněkrát.

MADSEN: Jo, takže byl v Coast-to-Coast se Susan Lindauer, a víš, jeho kniha The Big Bamboozle (Velý bulík) je o tom jak, víš, rodina Bushů, Cheney, saúdská vláda, ti všichni byli spolupachateli 11.9; a on do toho ještě přidal neo-kony.

BARRETT: Nezapomínejme na neo-kony…

MADSEN: Jo, správně. A co je ještě důležitější, řekl svému příteli, že pracuje na čtvrté knize, a řekl: „Budeš opravdu šokován, až uvidíš, co v té čtvrté knize mám.“ Teď už nikdo zjevně neví, co to v té knize bylo za věc, nikdo zřejmě neví, ale … Jelikož jsem se narodil v New Orleans musím ještě přidat, že byl takovým fandou Saints z New Orleans, že když tento tým suspendoval trenéra kvůli nějakým, myslím, porušením pravidel NFL, tak on ve skutečnosti zaplatil letadla s letáčky, co létala nad stadiony, nad hledišti… nad těmi stadiony, kde hráli Saints, kde bylo napsáno, víš, „Osvoboďte trenéra.“ Skutečností je, že k té vraždě došlo, ta střelba se odehrála dva dny před tím, než se rozběhl Super-Bowl v Super-Domu v New Orleans a Phil Marshall všem svým přátelům říkal, že lačně na tenhle Super Bowl čeká, i když v něm nebyli Saints, bylo to, víš, na domovském stadionu Saintsů, a určitě, víš, jak říkají… on nikdy neprojevil jakoukoliv známku deprese, ale říkají, že by určitě nic takového neudělal, dva dny před Super Bowlem, co měl probíhat v New Orleans.

BARRETT: Tak z hlediska spekulací o tom, jaké informace mohl mít, že ho za to stálo zabít, máš o tom nějaké informace?

MADSEN: No, podíváme-li se na lidi, které znal z dřívějška; Barry Seal, no, Barry Seal byl členem Skupiny 40, stínové skupiny CIA, k níž patřili lidé jako Ted Shackley, Porter Goss, Felix Rodriguez – ve skutečnosti existuje fotografie mnohých z těchto lidí pořízená v únoru 1963 v Mexico City. O několik měsíců později se samozřejmě v Mexico City ukázal i Lee Harvey Oswald, nikoliv, aby jak bych to cítil, nebo jak by mohli cítit jiní lidé, aby se tu kontaktoval s Kubánci či Sověty kvůli zabití prezidenta Kennedyho, ale aby zjistil, co ta Skupina 40 dělá, protože jak se později ukázalo, Lee Harvey Oswald byl informátorem jak Central Intelligence Agency (CIA), tak FBI.

BARRETT: To je pravda. V listopadu jsem tu v show měl Judith Baker. Judith Baker byla milenkou Lee Harvey Oswalda a řekla, že Oswald, stejně jako ona, pracoval pro US zpravodajství, býval informátorem FBI a ve skutečnosti špehoval lidi, kteří osnovali spiknutí proti JFK.

MADSEN: Správně. Takže uvážíme-li, že New Orleans je tak klíčovým v zavraždění Kennedyho, a víš, víme, že Jim Garrison byl na správné cestě, ale byl z ní vykolejen, jak mimo svou skupinu, tak i uvnitř ní, a to spojení na Marcelly a spojení na Guy Bannistera, všechny tyhle konexe; i Fair Play for Cuba, což je ta hlavní skupina, se kterou byl Oswald spojován. To všechno mělo ústředí v New Orleans. Clay Shaw, jeden z těch neobžalovaných, však víš, Garrison po něm sice šel, ale on se z toho dostal. Ti všichni se točili kolem New Orleans a později samozřejmě znali Barryho Seala, který byl členem Skupiny 40 jako druha Marshalla, Marshall s ním totiž létal. Mám takové tušení, ač nevím, jak bych si to potvrdil; teď je rok 2013, to je 50. výročí zavraždění prezidenta Kennedyho. Kdybych byl tak plodným autorem, jakým býval Marshall, a jak víš, odstěhoval se do této odloučené oblasti, aby měl čas na psaní knih… Myslím, že když se podíváš jeho zadním oknem, tak uvidíš, jak víš, horstvo Sierra Nevada, a to vší, to je pro spisovatele docela idylické, víš, docela jsem lidem, kteří tam bydleli, záviděl, protože víš, je tam ještě pár dalších spisovatelů, co tam bydlí v sousedství, protože víš, prostě mě zajímalo, jestli mu někdo s něčím nepomohl. – Někdo s kým se v minulosti setkal, kdo se ukázal a řekl: „Hele, ty jsi ten spisovatel, a co tahle informace?“ a možná, že pracoval na čemsi buď přímo spojeném se zavražděním JFK či s něčím do toho zapojeným na periferii, s něčím, co by mohlo být jiným pojetím Irán-Contras, protože do toho byli zapojeni někteří z těch samých hráčů; konkrétně George H. W. Bush. No, to je těžko říct, ale muselo to být něco tak důležitého, že byli kvůli tomu ochotni zabít Marshalla a jeho dvě děti i toho pejska. Samozřejmě i pejska, i ten byl zastřelen, jak věřím, protože to byl shi-tzu a ti jsou známi tím, že jsou velice ňafaní, když dovnitř přijde někdo, koho neznají, ale věřím, že vražda Marshalla a jeho rodiny měla co dělat s jeho příští knihou.

BARRETT: Jé, jo, taky bych to řekl, ačkoliv vražda Kennedyho se odehrála před padesáti lety, a Irán-Contras bylo, tak nějak, asi před třiceti lety, a 11.9 bylo jen maličko více než před desítkou let, a jelikož on na téhle záležitosti pracoval, a to je tak, víš, ti lidé, co spáchali 11.9, jsou pořád u moci. Myslím, že spousta lumpů od JFK, jsou nejspíš důchodci, nebo si už odešli pro svůj věčný trest, ale … i tak bych se nedivil, kdyby to bylo něco, co má cosi společného s 11.9.

MADSEN: Možná, nebo třeba propojoval všechny ty tři události už od roku 1963, přes Irán-Contras v 80. letech až po útoky z 11.9, protože jsme viděli, že jsou tu někteří z těch samých hráčů, samozřejmě i určité zapojené agentury, ale to je to, co si myslím za svou stranu. Nebo taky mohl pracovat na čemsi naprosto s tím nepropojeném, zase by to mohlo mít co dělat s kolumbijskými drogovými kartely a tím časem, co strávil u DEA. Možná, že šel po tomhle. Určitě by tu mohl být důvod, aby ho dostal profesionální vrahoun i s jeho rodinou, když je tohle ten úhel pohledu, po němž šel. Ale bez toho… no, je zajímavé, že nikdo neví, co se stalo s jeho computerem, ten už není v jeho domě, byl vytržen ze stěny. Vyrvat ho mohly ruce úřadu šerifa z Claveras County, mohly to být ruce rodiny odcizené manželky, ale nikdo opravdu neví, co se s počítačem a soubory v něm stalo, a to je jedno z vodítek, které se pořád snažím sledovat, abych zjistil, jestli někomu poskytl informace, nebo předal informace k bezpečné úschově.

BARRETT: No, určitě bych rád doufal, že to udělal. Myslím, že když pracuješ na něčem opravdu horkém, jak jsi říkal, že pracoval. Myslím, že ty Wayne, v tom businessu, ve kterém seš, tak víš, že jsi v situaci, v jaké jsi, tak uděláš něco, aby se ta informace rozšířil nejméně do několika oblastí, aby, pokud by se ti něco stalo, byla stejně k dispozici.

MADSEN: Přesně tak, a jak jsem řekl, ten dům několikrát pročesali profesionální uklízeči, a ‚neautorizovaní uklízeči‘, ti jsou v uvozovkách, ale i jak víš, šerif z Calvera County samozřejmě … Jak mi řekli lidé z vlády tohoto County, existují opravdu fůry verzí z Keystone Kops, a to ani nemluvě o politice, i když šerif nezaujímá stranickou pozici, ale také, že tam jsou dost nekompetentní. Už zkoušeli najmout patnáct nových šerifů a víš, v tom kraji s utaženým rozpočtem říkají, „s tím šerifem, co máš, díru do světa neuděláš,“ a víš, odpověď byla „ne“, protože ti nebyli schopni poradit si s takovýmto druhem vyšetřování. A také proto, že ti všichni měli sklon podléhat tomu, že by za nimi chodily federální agentury, víš, aby jim říkaly předpřipravené důvody pro takováto úmrtí, „tohle je verze, kterou vydáš,“ a pak, víš, s tím určitě souhlasíš.

BARRETT: Jo, to zní rozumně. Jen kdyby to nebylo Calaveras County … kdyby to nebylo tam, kde měl Mark Twain svou oslavovanou skákající žábu?

MADSEN: Ano, to bylo v Angel’s Camp. To je v Angel’s Camp a ten je jen kousek po dálnici 4 od Murphys, kde bydlel Marshall, takže když se vydáš po horské silnici dolů do Angel’s Camp, najdeš místo, kde Mark Twain psal o soutěži ve skákání žab. A Twain v té oblasti bydlel, spoustu své práce sepsal právě tady, a pracoval, ve skutečnosti pracoval pro určité místní tamní noviny. Je to prostě mrzuté, že … Víš, mluvil jsem s určitými novináři odsud, ty noviny dělají, co mohou i s omezenými zdroji; Calaveral Eneterprise, které jsou v San Andrea … ti, jak víš, zkouší tyhle záležitosti vyšetřovat, protože prostě nemají zdroje, a když máš jen dva nebo tři reportéry na plný úvazek, kteří se snaží referovat o všem počínaje, víš, fotbalovými zápasy středoškoláků až po vraždu, jak víš, policie tam dělá razie na hodně metamfetaminových laboratoří, které jsou v této oblasti.

BARRET: Hmm. Jů. To zní jako to správné zasazení do prostředí současné vražedné záhady, což je přesně to, co tu máme s vraždou Phillipa Marshalla, autora Velkého bulíku, mimo jiných knih, co seděl na určitých velice horkých informacích, které se chystal odhalit, a teď, kdo ví, kde to všechno je? No, uděláme si teď zprostředka přestávku a za pět minut budeme zpátky. Já jsem Kevin Barrett, tohle je Show Kevina Barretta na „No Lies Radio“ (Rádio žádné lži), co si povídá s Wayne Madsenem, slavným nezávislým žurnalistou, který opravdu letěl vyšetřovat zjevnou vraždu vynašeče informací Phillipa Marshalla. Za chvíli budeme zpět.

#######

BARRETT: Vítejte zpět. Tohle je Show Kevina Barretta na NoLiesRadio.org. Webová stránka pro tuto show je na truthjihadradio.blogspot.com. A dnes mluvím s Wayne Madsenem, což je bývalý důstojník Agentury národní bezpečnosti, co se stal informace vynášejícím žurnalistou. On je ve skutečnosti tím kanálem pro vynašeče informací a skutečným žurnalistou, proto byste se opravdu měli podívat na jeho webovou stránku, waynemadsenreport.com a zaregistrovat se, a utrousit maličký obolus, že se tak obtěžuje, protože Wayne opravdu dělá takové věci, jako že letí do Kalifornie, aby vyšetřoval zjevnou vraždu vynašeče informací o 11.9 Phillipa Marshalla. On nemá ty zdroje ze Sacramento Bee, nebo ze San Francisco Chronickle, má ale oddanost pravdě, a my potřebujeme, aby víte, docházelo i k určitému skutečnému žurnalismu, když víte, jak to dneska chodí. No, Wayne, povídáme si o incidentu Phillipa Marshalla, a on a jeho dvě děti byli zavražděni v dost zjevné vraždě. No, nazvěme to, méně než úplně věrohodný úřad místního šerifa, to zkouší prohlásit za sebevraždou s vraždou těch kolem, existují ale všemožné doklady toho, že tomu tak není, a v jedné z předchozích reportáží jsi zmiňoval, že šerif řekl, že ty domy jsou od sebe tak vzdálené, že by nikdo nemohl slyšet výstřely, a když jsi tam přijel, tak jsi zjistil, že to tak úplně nebylo.

MADSEN: Ne, ve skutečnosti jsou ty domy velice těsně na sobě, ale to horizontálně i vertikálně, protože v podstatě tato pod-čtvrť Forest Meadows je postavena na horském úbočí, takže nejen musíte chodit domů jeden druhému kolem dveří, ale také téměř jeden nad druhým. Můžete se podívat svrchu na sousedův dům, zrovna tak snadno, jako přes něj přehlížet. Rozumím tomu tak, víš, jeden soused mi řekl, že … víš, podívej, ty baráky jsou tak jeden na druhém, že jeden soused mohl Phila Marshalla slyšet, jak si ve svém baráku píská…

BARRETT: Jů.

MADSEN: No, tohle není to… to není to, co tvrdil šerif. Je jasné, že muselo být použito tlumiče. Mnozí ze sousedů si myslí, že tomu tak bylo. Ti tvrdí, že když šerif řekl: „Ne, nejsou tu žádné známky použití tlumiče…,“ a Marshall měl 9 mm Glocka. Našli ho ležícího na zádech s průstřelem na levé straně hlavy. Jednou z věcí, kterou se snažím zjistit, je zda byl levák nebo pravák, ještě pořád to zkouším zjistit. Byl ale střelen do levé strany hlavy, jednou, ležel na zádech, zbraň pod sebou. Lidé teď na tu střelbu reagují rozličně, mohlo by to tak být, když víš, budeme-li uvažovat o možnosti sebevraždy, je tu ale divná věc, že si se sousedy dělal legraci z toho, že ač má registrovaného 9 mm Glocka, tak že … jak řekl, „ten mi moc neposlouží, protože pro něj nemám žádnou munici.“ Teď šerif říká, že jednou z věcí, kterou našel, byla krabice s 9 mm municí s Marshallovým snubním prstenem na ní. Přátelé a sousedé mi řekli, že po svém odloučení od své manželky, už Marshall nikdy svůj snubní prsten nenosil, a tak, a proč tohle šerif prozradil? Šerif tohle prozradil členům rodiny, a samozřejmě, se toho chytla média, takže to vypadá, jako že tu byl nějaký druh pokusu šerifa nasměrovat média určitým směrem, i když jeden soused řekl, že víš, že pro svou zbraň neměl žádnou munici, ale když je registrovaná, tak jasně existuje záznam, že Marshall vlastnil 9 mm Glocka, takže když měl někdo podobnou zbraň, mohli ho s ní zastřelit, aby to vypadalo … víš, že použil svoji zbraň, položit ji pod něj, aby to vypadalo jako od něj. Je dost zajímavé, že jsou tu dvě kriticky důležité zprávy, které šerif ještě nevydal: toxikologický test, aby se zjistilo, jestli Marshall a jeho děti, a i pes nebyli, víš, pod vlivem nějaké, víš, drogy, a také zpráva (Gunshot Residue Report – RSR) – zpráva po stopách výstřelu, a to by bylo velice podstatné při určení, zda se zastřelil, víš, udělají parafinový test a tohle všechno; jestli to udělal nebo to byl, víš, jiný útočník. Takže dvě kriticky důležité zprávy. Takže dvě kritické zprávy ještě nejsou a šerif i tak, i když to ví, vyřkne závěr, že Marshall zastřelil svoje děti, svého psa a pak sebe.

BARRETT: Vyřkne závěr. Divíš se, jak daleko jsou schopni jít při falsifikaci těchto zpráv o místě činu, víš, že jsou tu už přinejmenším ty slavné případy, kdy se Gary Webb střelil dvakrát do hlavy a je to prohlášeno za sebevraždu, nebo spadlo letadlo Paula Wellstone týden poté, kdy dostal výhrůžky od Cheynho a před tím byly zjevně pochybné podmínky, když měl Wellstone dosáhnout drtivého vítězství a zastavit válku v Iráku a vyšetřovat se mělo 11.9, a pak bum, jeho letadlo spadlo, a říkali nám, že to špatné počasí, ale nebylo tomu tak, počasí bylo naprosto pěkné, ač nám veškerá zpravodajská média povídají, že tam bylo počasí špatné. Jak až daleko mohou zajít při vyrábění těchhle směšných povídaček, že ty domy jsou tak daleko od sebe, že nikdo nemohl slyšet výstřely, když ty baráky jsou jeden na druhém? Myslím, že je to jasná střelba s tlumičem. Myslím si, ale copak se na tom ti lidé nenechají nachytat?

MADSEN: Jó, a neměli bychom zapomenout, že Hunter S. Thompson údajně pracoval na významném článku o 11.9. Ten se při tom údajně zastřelil také, a to tam byly zprávy o možná více než jednom typu střely, takže jo, tohle se stává, ale je tomu tak potud, pokud je FBI komplicem těchto zločinů, ať už z pověření nebo z nedbalosti, a pokud je úplně splašená Central Intelligence Agency, kterou pokud se to Obamovi povede, dostane ještě na starost patologický vrah vyžívající se ve vraždách přes dálkové ovládání John Brennan. Potud, pokud bude tohle pokračovat a pokud budeme mít slabý Kongres, který neprosadí ani ň, tak bych řekl, že i ten slaboučký druh kontroly a dohledu, který Kongres projevil v 70. letech prostřednictvím těch, však víš, myslím, abychom jim vzdali čest, Frank Church a Otis Pike ve Sněmovně a Bella Abzug ve Sněmovně a ti dělali, co mohli, ale pod strašným protitlakem, ale my už v naší době nemáme ani něco takového, aby to tyhle agentury drželo zpátky, takže jak víš, když lidé řeknou, „mohla to udělat CIA,“ nebo jiná skupina přes černé operace v US vládě, tak víš, lidé řeknou, „no tóhle, to je konspirační teorie,“ – Senát jsme už měli nahraný a i Sněmovnu, jak v 70. letech rokují o těchto v uvozovkách ‚konspiračních teoriích‘ a dokumentují je v oficiálních sněmovních a senátních zprávách. Takže si myslím, že tímto pejorativním termínem kolem sebe vrhají Neo-Koni… tak si myslí, že jsou tak nezranitelní, že je nemůžeš z ničeho takového obvinit, jako že jsou kultem Kabalistů. I Wolfowitz o sobě a svých kámoších v žertu povídal jako o „Kabalistech“, když to ale řekneš ty, tak budeš anti-semita. Takže oni mohou používat veškerých pejorativních výrazů, co jich na světě je, ty ale, jak víš, jim to nesmíš vrátit nebo jim na to odpovídat. To je pro ně dobře zařízené.

BARRETT: Jo, vypadají, že vydali spoustu energie na zformování tohoto diskursu, a víš, vypracování těchto slov, kterých lze použít, aby lidé přestali myslet, jako je slovo „konspirační teoretik“, a tento termín zjevně byl, … jak už jsme vystopovali v memorandu od CIA, a ten zasadili do svých žurnalistických agentů. Samozřejmě ta operace: Mockingbird byl program CIA, který rozvinuli všichni ti žurnalitiční agenti a jak si vzpomínám, tento program vedl Cord Meyer, a ten byl Howardem Huntem při jeho přiznání na smrtelné posteli jmenován spolu s LBJ jako jeden z těch dvou hlavních chlapů ve vraždě JFK. Takže dobře, tak jako tak, tohle CIA memorandum uvádělo, že všichni CIA agenti v žurnalismu by měli začít používat termínu „konspirační teoretik“, aby odpálkovali každého, kdo by kladl otázky o vraždě JFK. V té době samozřejmě jsme povídali, že tím vrahem byl Oswald, takže kdokoliv, kdo řekl, že u toho byl i další střelec, byl konspiračním teoretikem, protože to by tu musela být konspirace … ale teď i tu z toho termín vytáhli, aby útočili na každého, kdo zpochybňuje autoritu. Používají toho už i v absurdních případech jako 11.9, což je samozřejmě konspirace, je v tom zjevně zapojena více než jedna osoba, ale i tak vrhají tímto naprosto smyslu postrádajícím útokem na lidi ve snaze jim zacpat pusu, ale vypadá to, že to funguje; spousta jinak inteligentních lidí…

MADSEN: Jo, a oni to samozřejmě udělali, tedy tisk; jeden místní plátek tam, jeden v Sonoře, Union Democrat, šel proti Marshallovi opravdu zběsile. Nejenže ho nazývali, však víš, chladnokrevným zabijákem, co se prásknul, ale hned v nadpisu, víš, tam bylo konspirační teoretik 11.9… To bylo z jejich reportáže všechno. Oni nebyli tím jediným plátkem, oni byli jen nejhorší, a proč říkám, že byli nejhorší, bylo to tím, že první manželka Phila Marshalla, která teď žije v New Orleans, tenhle plátek kontaktovala s hanopisem na svého manžela. Neviděla ho od roku 1998, kdy se rozvedli. Žije v New Orleans, on se odstěhoval na Západní pobřeží, oni ale říkají, „no, že ona sprostě říká takové věci, jako že byl násilnický, mluvil hrubým jazykem, měl dvě děti se svou druhou manželkou, ale nemohl mít žádné dítě se mnou.“ Jako kdyby to mělo k něčemu relevantnost…

BARRETT: Správě… to vysvětluje, odkud pochází ona.

MADSEN: Správně, a já si tu osobu zkontroloval, a víš, je zajímavé, že bývala u soudů a víš, její manžel … vedl spory, žaloval partnery kontraktů … a její manžel, což je dost zajímavé, žaloval svého zaměstnavatele, kterým se ukázalo být ministerstvo energetiky, a tenhle člověk, za kterého se vdala jeho první manžela je také … auditorem Strategických palivových zásob v Louisianě, ty jsou vedené ministerstvem energetiky, ale jak víme, tyhle rezervy jsou přímo provázány s ropným průmyslem, a víš, že když řekneme ropa, říkám Cheney, tak říkáme i Bush.

BARRETT: Jé. To je velice zajímavé. Takže tato osoba nejenže by mohla mít zášť vůči svém bývalému manželovi, ale mohla by mít i důvod, aby byla ochotná pustit se do aktivit, které ho očerní v médiích.

MADSEN: Přesně. Přesně.

BARRETT? Jo, jé … Je poněkud smutné, jak málo je na některých z těch míst integrity.

MADSEN: Jo, jo. Víš, zase, když to všechno ukazuje zpátky do New Orleans … to je velice zajímavé. Jednou z věcí, kterou jsem chtěl o Barry Sealovi zmínit je to, že; Případ Barryho Seala byl řešen Bushovým kámošem, víš ale, on měl 1,2 milionu dolarů aktiv, o které byla velká bitva. Víš, chce je IRS, protože ti mají takový zákon, že když si vyděláš peníze pašováním drog, můžou si je, víš, můžou si je vzít. Ze všeho nejdřív je mohou zdanit, pak je mohou zabavit. No a soudcem v tomto případě byl chlap jménem Martin Feldman, ten je ve skutečnosti pořád ještě ve federálním taláru, a nejenže je ve federálním taláru, je členem Dozorčího soudu nad zahraničním zpravodajstvím, což je přísně tajný soud, který dává zmocnění, víš, k těm odposlechům NSA, FBI a aby toho nebylo málo, slouží i národně bezpečnostním proti-teroristickým účelům. Feldman byl ale rovněž klíčovým soudcem ve sporu vedeném proti BP při katastrofě na Deep Water Horizont a později bylo zjištěno, že se z těch případů nevyvázal pro podjatost, i když byl akcionářem Transocean, tj. té společnosti, které plošina Deep Water Horizon patřila, a je také akcionářem samotné BP. Máme tady tohoto špinavého sudího, zapleteného do posmrtných záležitostí Barryho Seala a dalšího Bushova kámoše, zapleteného do ohrožení Barryho Seala, protože byl takovou hrozbou pro viceprezidenta Bushe.

BARRETT: Jé. Tihle gangsterští soudci jsou úžasní, ne? Víš, celé poskytnutí dvojího odškodnění Larry Silversteinovi za jeho ztrátu World Trade Center, i když doznal demolici Budovy 7. Máme tu Bushova bratrance soudce Wolkera, který se odmítl vyvázat z případu pro zaujatost, případu s April Gallops, která Bushe žalovala za největší zločin století.

MADSEN: Správně. Správně. A samozřejmě, vlastní kámoš Karla Roveho, soudce Mark Fuller z Little District of Alabama, který politického nepřítele Karla Roveho Dona Siegelmana šoupnul do basy, děje se to pořád a pořád, tihle soudci jsou ďáblové. A víš, doživotní jmenování … Tohle opravdu potřebujeme zrevidovat. Jedinou věcí, kterou jsem pro, že by nějaký soudce měl dostat doživotně, je doživotní vězení.

BARRETT: No, někteří si ho zřejmě zaslouží.

MADSEN: To naprosto.

BARRETT: Jo … tak, jak dlouho jsi v té Kalifornii byl, aby ses podíval na případ Phillipa Marshalla?

MADSEN: Byl jsem tam … byl jsem tam o trošku víc než týden. 8 dnů. A jo, prostředí je takové … to musím … víš, aby si to posluchači dovedli v duchu vybavit; to máš samozřejmě tragédii v malém městě; to víš, všichni o tom v malém městě mluví. Většina informací se šíří sítí fám. Takže, když se tam dostaneš, tak hned lidem dáš vědět, že nejsi … no, nejsi věrohodný, protože oni mají místní média, které z toho či onoho důvodu nemohou … víš, ty se na takové věci nemohou podívat důkladně. Máš tu úřad šerifa, který přišel se svým rychlým závěrem, a máš tu přátele Phila Marshalla, kteří tomu nevěří, takže … Když jsem byl spolu s přáteli a sousedy a jsem je opravdu musel, víš, přesvědčit je, že opravdu jsem, však víš, jsem tam, abych našel pravdu, a nejsem tam, abych Marhalla nebo jeho rodinu očerňoval, nebo že bych měl nějakou další agendu, takže to tohle zabere trochu času, ale věřím, že po několika dnech tam, se lidé začali více otevírat a povídali mi nějaké osobní věci, které měli s Marshallem, které, víš, jsem v článcích opominul, ale už jsem o tom povídal, takže pak jsem odjel… Přijel jsem tam se skepsí o oficiální legendě, a odjel jsem s absolutním 100% přesvědčením, že on to neudělal.

BARRETT: A tohle ti všichni ti sousedi, s nimiž jsi mluvil, říkali, ano, myslím, že je to v podstatě na 100%, že oni nevěří oficiální legendě?

MADSEN: Tak to je. Teď je problém s některými přáteli Marshallových dětí ze střední školy, víš, ty rodiny, co je znaly přes děti, a svět se vrhl na ty děti, že právě tohle je ten perfektní případ, proč někdo, kdo je diagnostikován jako duševně nemocný, by neměl mít přístup ke zbrani, takže jsem, … s některými těmi věcmi, co jsem tam vidě, takže jsem tam viděl něco na způsob pokusů udělat z toho takový mini-Newton, scénář ze základní školy v Sandy Hook – i když to bylo úplně jiné než tam. Ale víš, byly tam pokusy dělat s Marshallem něco, aby bohužel vypadal jako Adam Lanza a myslím si, že právě ti samí lidé, co je tohle jejich agendou, protlačovali tuhle agendu i na tomhle.

BARRETT: Správně, a jaké byly šerifovy důkazy, když šerif řekl okamžitě: „Tohle je nepochybný vyřízený případ, tohle je sebevražda s doprovodnou vraždou,“ myslím, že po tom všem, co jsi řekl, to zní, jako by nebyly vůbec žádné důkazy, co by to podporovaly?

MADSEN: Jo.

BARRETT: Na co poukazuje?

MADSEN: No, na polohu těla, jako na jednu věc. Víš, ty děti našli na rozkládacím gauči, ale na různých částech gauče, a vnucuje se tedy otázka: „Pokud by střelil jedno z dětí, tak víš, to druhé bylo na druhém gauči, tak by mohlo dojít k nějaké reakci na to, k útěku nebo k nějaké akci.“ No, a k tomu určitě nedošlo. Jeho přední dveře byly otevřené, takže když šli sousedi kolem … některé děti se tam v sobotu ukázaly, protože víte … ty děti, Alex 17 a Macaila 14 byly pořád na Twitteru, Facebooku a ve všem tom, co tyhle děti celý den dělají se svými iPhony a tak … byly v neustálé komunikaci. Takže když se v pátek neukázaly na střední škole a nebylo od nich nic slyšet, tak se ukázaly v tom domě, čtyři z nich v sobotu do toho domu zašly. Koukaly se oknem na předních dveřích, a tam nikdo neležel, a soused šel kolem a zjistil, že dveře jsou otevřené, vešel dovnitř a našel Phillipa Marshalla na konci dlouhé chodby, jasně zastřeleného a jasně mrtvého. Když přijel šerif, tak samozřejmě všechny lidi zahnal a natáhli tam žluté pásky, a to bylo v sobotu. Je ale dost zajímavé, že ohledávač mrtvol říká, že okamžik smrti těchto lidí byl časem, když ta těla objevili, ačkoliv jsou tu důkazy, že byli zastřeleni už ve čtvrtek v noci 31. ledna až pátek ráno, což je 1. února. Ohledávač však uvádí jako čas smrti ten, kdy je našli v sobotu, v pozdním, myslím, že v pozdním sobotním dopoledni. Máme tu tedy i tady ohromný rozpor. Phil Marshall, jak už jsem říkal, nikdy nenechával dveře otevřené, i když hodně lidí to dělá, měl důvod to nedělat, ale když ten soused vešel přímo dovnitř; dveře byly otevřené. Byly to boční dveře, kterých nikdy nepožívali, řekli mi sousedé, nikdy je nepoužili, ty byly vždy zavřené; a ty byly také nalezeny poootevřené, když ta těla objevili. Takže v sobotu dopoledne se tam natáhla žlutá páska do příštího dne, do neděle, když žlutou pásku sundali. Šerif uzavřel vyšetřování, prohlásil to za zabití a sebevraždu.

BARRETT: No… to je udivující, že to tak mohli…

MADSEN: Jo … a někteří z těch sousedů, co jsou v důchodu, samozřejmě mají příbuzné u vynucovatelů zákona, a jeden mi řekl, že jeden … že příbuzný vede oddělení vražd ve středně velkém kalifornském městě a ten řekl, že „takhle se to v žádném případě nemohlo stát,“ a řekl, že v jeho konkrétní jurisdikci měli hodně případů, kdy byly vraždy udělány tak, aby vypadaly jako sebevraždy. Tak tohle přišlo od kohosi, který vede útvar přes smrťáky v pěkně středně velkém, víš, městě středně velkém v oblasti San Francisco Bay.

BARRETT: Jo, ty údajné sebevraždy jsou tolik přesvědčivé, protože to znamená, že už vůbec nemusíš, dostat nějakého chlapa k soudu; víš, když měli Oswalda jako chyceného moulu u zabití JFK, a on byl pořád naživu, tak to je problém, takže samozřejmě, musel být umlčen, pak dostal Jack Ruby rakovinu, když byl v base, to je ale pořád daleko pohodlnější, než když z vašich 19 údajných pachatelů 11.9, o nichž se čeká, že zahynuli při nárazech letadel, se ještě u 10 z nich ukáže, že jsou potom naživu, no, můžeme to prostě ignorovat, a podobně jako tady, je pro ně daleko snadnější zakrýt všechny tyhle věci, když mají mrtvého moulu, který se nemůže bránit, nemůže si najmout advokáta, víš, to nemusí všechno dokazovat u soudu … víš, zní to jako, kdyby neměli ani kousíček důkazu, který by poukazoval, že je to tak, jak říkají, to ale nevadí, protože tu není nikdo, kdo by proti tomu bojoval.

MADSEN: To je pravda, a někteří z přátel a sousedů Phila Marshalla mi říkali, že víš, ač Phil nebyl v žádném ohledu paranoidní, příležitostně projevil trochu strachu o svou osobní bezpečnost, ale nežil v tom uzavřený, nežil jako kdyby byl paranoidní, ale určitě při nejedné příležitosti trousil před pár lidmi prohlášení, nikoliv však, … víš … něco na způsob naléhavosti, ani ne jako nějak vážnou věc, „no, to jo, víš, musím si hlídat zadek,“ víš, prohlášeníčka jako tohle.

BARRETT: Dovedu si představit, proč by tohle říkal. Teď, si říkám, jestli by jednou, až bude reforma justičního systému, až bude mrtvá osoba obviněna ze zločinu, oni by … tu osobu by měl obhajovat dobrý právní, a oni by ho museli usvědčit u soudu. To by o dost těmhle živlům z organizovaného zločinu o dost ztížilo aranžovat tyhle vražené sebevraždy.

MADSEN: To jistě. Jistě. A většina lidí, se kterými jsem mluvil, měla pocit, že ať to udělal kdokoliv … víš, jak už jsem zmiňoval, v té oblasti jsou metamfetaminové laboratoře, takže v tomto kraji jsou kriminální živly, nejsou to ale v žádném ohledu profíci. Je to něco jako byli černé palírny za prohibice. Tohle tam nejsou ti nejchytřejší lidé, takže cokoliv se tam dělo, tak tohle byl velký profesionální mord, co tu jen tak nebývá. Takže i kdyby někdo najal místní, aby to provedli, tak by to bylo daleko nešikovnější, než způsob, kterým to provedli. Tohle byl, víš, velice rychlý vstup, jediný výstřel na každého ze tří lidí a psa, a nějaký odchod, co se jim zdařil.

BARRETT: No, ty máš spoustu kontaktů uvnitř zpravodajské komunity, když jsi sám býval důstojníkem Národní bezpečnostní agentury … a ty jsi možná ve vrcholných fórech s úniky, jako je to přes VeteransTody, což je celá spousta lidí, a ty jsi sice jen jeden chlap, ale zjevně se spoustou dobrých zdrojů. Myslíš si, že existuje nějaká šance, že z toho získáš nějaké informace z vnitřku?

MADSEN: Přál bych si, aby tomu tak bylo, ale bohužel, je tu to, co se v poslední době dělo vynašečům z vlády, řekl bych, ty dva roky bezprecedentního využívání Špionážního zákona, aby dostali vynašeče do basy, tím posledním je John Kiriakou, co býval u CIA. Já a další, a to jsem mluvil jsem s reportéry o národní bezpečnosti z hlavních, předních novin, a víš, všichni říkají to samé; to, že zdrojů ubývá, vynašeči se cítí jako že je nikdo, víš, nesmí je nikdy vidět, že s někým mluví, protože Obamova administrativa využívá Špionážního zákona – velice tajemného zákona z roku 1917, který zavedl chlap, kterému říkám ten první Neo-Kon, Woodrow Wilson – co se využívá, aby lidi z vlády a z komunity jejích dodavatelů strkali do basy za porušení tohoto zákona, a v tomto ohledu je Obama desetkrát horší, než býval George W. Bush a takoví jako on. Bush, jak věřím, nevyužíval Špionážního zákona proti vynašečům plošně, ale samozřejmě to proti někomu z NSA použil. Ken Ford, o kterém jsem už rozsáhle psal, který měl informace, že v Iráku nejsou žádné zbraně hromadného ničení – ZHN, a až do té noci se speciálem na MSNBC pořád říkal, že je to jen obrovská fraška … ty ZHN. Ale co se týče lidí, co se baví s tiskem, je Obama daleko horší než Bush, a nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl říct, že mám tu možnost říct, že by někdo mohl být v jakémkoliv ohledu horší než Bush, ale Obama je v tomto ohledu určitě horší než Bush.

BARRETT: A nejen u tohoto je třeba se ptát, proč je to tak? Protože jedna z živých analýz je taková, že Neo-Koni byli hnací silou za 11.9, a ti se zaháčkovali na Bushe a, víš, tu Bushovo bandu lumpů, a že to byl v podstatě puč, a že stornovali Ústavu, a vytvořili USA podle modelu Straussiánských Neo-konů, což by rádi vždy v minulosti chtěli, ale od Obamy se očekávalo, že bude stát na tvůrcích realismu, lidech jako Brzezinski, který údajně chce stornovat Válku s terorismem, a pustit se do daleko snadnějších způsobů přestavby Spojených států na policejní stát po knutou, ale ovšem, jak jsi řekl, Obama je ještě horší na vynašeče a horší v mnoha ohledech u občanských svobod, než býval Bush. Jaká by proto mohla být vysvětlující motivace?

MADSEN: No, seznam se s novým šéfem, je stejný jako ten starý. Víš, u Bushe jsme měli CIA kvůli jeho otci a Prescottovi, jeho dědečkovi, a pak v tomto případě, jak už jsem psal … Napsal jsem tu knihu o, víš, Obamovi a jeho rodinných vazbách se CIA, a prostě si myslím, že to je pořád ta samá agentura … a lidé říkají, „no, ale CIA přeci nemůže dělat všechno.“ No, existuje ta CIA v ústředí v Langley ve Virginii, která, jak víš, má mnoho budov ústředí, a to je „ta CIA“, víš, ta CIA z cihel a malty, ale když říkám CIA, mluvím o větší než o té-CIA, do čehož patří všechny druhy doprovodných společností, lidé, kteří pro ně někdy pracovali, teď ale pracují ve stínu, kontraktoři a cizí společníci, kteří se mohou darebně zvrhnout, nebo se nemusí darebně zvrhnout, mohou se zvrhnout a pak, víš, aktivovat opět určité živly uvnitř naší vlády. Tak tohle je ta CIA, a myslím si, že kontrolovala jak Bushovu administrativu, tak tuhle administrativu. To nejsou ta ústředí, kam půjdeš, abys tam vevnitř našel složky o všech těchto událostech a těchto lidech. Tohle je velice amorfní organizace, ale taková, která neustále existuje a prochází jí beztrestně její zločiny.

BARRETT: No, to je zajímavé, protože když hledáš kontinuitu mezi touto historií velkých zločinů počínaje vraždou JFK a pokračuje to přes 11.9 a všechny ty četné vraždy, i když to tak nevypadá, že CIA by hrála zvláště pozoruhodnou roli při tom všem, s tím, jak už jsem řekl, Cord Meyerem, šéfem CIA Operace Mockingbird, kterého jako vůdčího konspirátora u JFK vyzradil Howard Hunt… a vypadá to, že tenhle druh špinavé strany větší CIA, o které mluvíš, byl zapojen do celých sérií těchto zločinů spojených, však víš, se svržením demokracie, nebo, víš, se stornováním Ústavy, už od roku 1963. A samozřejmě lidé poukazují, že JFK hrozil, že CIA roztrhá na malé kousky a roztrousí je ve větru, aby v podstatě odstranil celou tu odvrácenou stranu CIA skrytých operací a předal to ozbrojeným silám … všechny tyhle věci byly citovány, takže myslíš si, že kdybychom se jednou pustili do reformy, co si zkusí poradit se všemi těmito zneužitími moci, myslíš si, že třeba zrušení CIA nebo přinejmenším té strany jejích skrytých operací, by to vyřešilo?

MADSEN: No, to jo, a senátor Moynihan z New Yorku to už chtěl udělat, ten řekl, vraťte je zpátky na zpravodajství shromažďující organizace, dejte je zpátky do područí ministerstva zahraničí, z něhož mnozí z nich pochází, a zbavte se veškerých těch skrytých, utajených služeb, speciálních operací a všeho tohohle .. samozřejmě, řekl to, až když oznámil své plány na odchod ze Senátu a jeho místo převzala Hillary Clinton, která určitě nevykazuje žádné sklony k souhlasu s čímkoliv, co musel říci její předchůdce senátor Moynihan o této agentuře.

BARRETT: OK, samozřejmě jsou tu i ty soukromé agentury, která jak říkáš, by mohly být tangenciálně přidružené k CIA; lidé jako John Perkins, ten ekonomický zabiják, on a jeho kolegové ve skutečnosti pracovali přímo pro bankstery, ti nejsou na vládní výplatní pásce, ale dělají ten samý druh věcí. To je veškerý ten velký hnusný binec, a je ohromné, že máme lidi, jako jsi ty, Wayne Madsene, aby pomohli objasnit, co se opravdu děje. No, díky tobě Wayne, bylo to výborný, doufám, že tě tu budu mít zase zpátky. Zůstaň u té dobré práce.

MADSEN: Ok, na to můžeš vsadit. Mockrát děkuji.

BARRETT: OK. Ahoj.

MADSEN: Prozatím ahoj.

BARRETT: To byl Wayne Madsen.

Zdroj: dailymail.co.uk