Ve světě nejcitovanější profesor epidemiologie s více než 25 tisíc citacemi v odborných časopisech Martin Kulldorff dostal na Twitteru nálepku, že je jeho prohlášení zavádějící. (Foto: Youtube)

Zároveň jeho odkaz nelze sdílet nebo lajkovat. Co přesně řekl, co bylo takové nekorektní?

Na snímku příspěvek profesora Kulldorfa na sociální síti Twitter. (Foto: Twitter)

To, co se právě děje, a přesvědčujeme se o tom denně, přerostlo do totality. Sociální sítě nemají problém cenzurovat ani jednoho z nejuznávanějších expertů epidemiologie ve světě, profesora z prestižní Harvardské univerzitě.

Prof. Kulldorf je členem Skupiny pro bezpečnost vakcín proti Covid-19 zřízené americkým Centrem pro kontrolu a prevenci nemocí. Kulldorf je spoluautorem tzv. Velké Barringtonové deklarace, která se postavila proti lockdownu a dosud ji podepsalo přes 10 000 odborníků z oblasti medicíny.

Stojí za připomínku, že díky lockdownu narostly akcie Twitteru dvojnásobně a dramaticky se zvýšila aktivita jeho uživatelů.

Martin Kulldorff na svém Twitter účtu napsal, že „vakcíny proti Covid-19 jsou důležité pro starší rizikových lidi a ty, kteří se o ně starají.

Dovolil si však dále vyslovit svůj názor takto:

„Myslet si, že každý musí být očkován je vědeckou chybou, stejně tak jako je si myslet, že nikdo by neměl být očkován. Zdůraznil, že děti nepotřebují očkování ani ti, kteří již mají vytvořenou imunitu“ po překonání Covid-19.

Faktem je, že děti nemají žádné dramatické průběhy onemocnění, většinou jsou bezpříznakové.

Očkování pro ně nemá žádný benefit, ale má spoustu rizik. Přirozená imunita vás chrání na roky až desetiletí, očkování jen půl roku.

Zatímco očkování garantuje ochranu před virem na 6 měsíců, přirozená imunita je podle čtyř publikovaných studií na roky až desetiletí. Dokonce se nemusí projevit ani v protilátkách, což se stává u lidí, kteří prodělali Covid s lehkým průběhem díky velmi dobré imunitě.

Zdroj: hs.sk