Fotografové deníku Los Angeles Times zveřejnili ohromující fotografie jezera Oroville, jedné z největších kalifornských nádrží, ze státního vodního projektu před a po, aby zjistili, že se příroda uzdravila sama – nikoli lidé nebo šílené „zelené“ daně prosazované pokrokovými demokraty, kteří se snaží zachránit planetu. (Foto: LA Times)

Podle čtvrtečních údajů kalifornského ministerstva vodních zdrojů činila ve středu aktuální hladina vody v jezeře Oroville 69 % jeho kapacity – oproti 28 % před pouhými dvěma měsíci. Státní vodní projekt je síť nádrží, kanálů a přehrad, která zásobuje vodou 27 milionů lidí.

Loni v létě klesla hladina vody v jezeře Oroville nebezpečně nízko (čtěte zde a zde). Ale pás atmosférických řek vylil na začátku letošního roku na stát biliony galonů deště, které pomohly naplnit kdysi suchem postiženou nádrž.

A jsou tu další dobré zprávy: letošní hluboká sněhová pokrývka v Kalifornii, Velké pánvi a povodí řeky Colorado poskytne v následujících měsících ještě více vody, která zmírní vážné sucho.

Zdroj: latimes.com