Centrální velení USA (CENTCOM) v úterý oznámilo, že ze základny v Iráku byli do amerického zdravotnického zařízení v Německu přepraveni další američtí vojáci, informuje o tom televizní stanice CNN. (Foto: CENTCOM.mil)

Minulý týden CENTCOM potvrdilo, že při íránském ostřelování základen USA v Iráku bylo zraněno 11 amerických vojáků. CNN upozorňuje, že nyní jde o jiné vojáky.

Ze slov zástupce CENTCOM vyplývá, že vojáci byli do nemocnice pro jistotu vysláni k dalším vyšetřením a nutné ambulantní léčbě. Také nevyloučil, že vyšetření odhalí nová zranění. Počet vojáků není upřesněn.

Leteckou základnu Ajn al-Asad 8. ledna zasáhla palba íránských raket v odvetě za americký útok a zabití íránského velitele generála Kásima Sulejmáního.

V noci na středu 8. ledna Íránské revoluční gardy prohlásily, že zahájily operaci msty za vraždu Sulejmáního.

Teherán vystřelil rakety třídy země–země na základny Ajn al-Asad a základnu v Arbílu.

V důsledku útoku podle původních zpráv nikdo nebyl zraněn, ačkoli íránská média z počátku tvrdila, že o život přišlo 80 vojáků, později Íránské revoluční gardy informovaly, že jejich cílem nebylo způsobení lidských ztrát. Nakonec Američané přiznali, že bylo zraněno „pouze“ 11 vojáků.

O posledním raketovém útoku irácká armáda informovala ve středu 15. ledna.

Podle portálu Arab News se cílem dalšího útoku stala vojenská základna Al-Taji severně od Bagdádu.

Zdroj:  cnn.com