Vláda Velké Británie v pátek uvedla, že pracovníci, kteří jsou nezbytní pro zajištění dodavatelských řetězců, budou mít výjimku z karantén, aby bylo možné vyhnout se totálnímu vyprázdnění obchodů. (Foto: Twitter)

Ve Velké Británii připravují proceduru, která umožní více zaměstnancům obchodů častěji se testovat místo toho, aby odcházeli na desetidenní karantény.

Chtějí se vyhnout ekonomickému a logistickému kolapsu. V průběhu minulého týdne bylo více než 600 000 britských pracovníků „posazeno“ na karanténu ze strany aplikace místního zdravotnického systému.

Ta jim sdělila, aby zůstali po dobu deseti dní doma, neboť se ocitli v kontaktu s někým, kdo byl pozitivní na koronavirus.

Páteční noc přinesla informace, že vláda rozhodla o výjimce pro policisty, hasiče, pohraničníky, pracovníky dopravy a logistiky. Výjimka z karantén přitom má vyřešit množící se problémy s dodavatelskými řetězci.

V pátek také bylo rozhodnuto o denním testování pro pracovníky v potravinářství, neboť se podle slov britské vlády, jedná o kritickou infrastrukturu.

To jim umožní rovněž se vyhnout izolaci. Výjimka ovšem bude platit pouze, pokud budou plně očkováni a budou mít negativní testy.