Šéf ministerstva obrany, předseda bezpečnostního výboru Mariusz Blaszczak, rozhodl o přesunu našich vojenských útvarů ze západu na východ Polska, uvedl tajemník výboru, ministr Zbigniew Hoffmann. (Foto: Twitter / ilustrační)

Zhodnotil, že „výcvik nebo společné cvičení běloruské armády a skupiny Wagner je nepochybně provokací“.

Agentura Reuters ve čtvrtek s odvoláním na ministerstvo obrany v Minsku uvedla, že běloruská armáda cvičí společně se skupinou Wagner na cvičišti u Brestu na hranicích s Polskem. Jak uvedla ukrajinská agentura UNIAN, výcvik – jak oznámil Minsk – by měl na cvičišti u Brestu trvat týden. Společně se zástupci skupiny Wagner se ho účastní vojáci běloruských sil speciálních operací.

Ministr Hoffmann, který je tajemníkem Výboru Rady ministrů pro národní bezpečnost a obranné záležitosti, v rozhovoru pro agenturu PAP zhodnotil, že „výcvik či společné cvičení běloruské armády a skupiny Wagner je nepochybně provokací“. – Takové rusko-běloruské akce lze očekávat, dodal.

Ministr zároveň informoval, že ve středu proběhlo zasedání bezpečnostního výboru.

  • Výbor mimo jiné analyzoval možné hrozby, například dislokaci jednotek skupiny Wagner. V důsledku toho ministr národní obrany, předseda výboru Mariusz Blaszczak, rozhodl o přesunu našich vojenských útvarů ze západu na východ Polska, informoval.
  • Úkolem těchto jednotek je cvičení, ale také odstrašení případného agresora, upřesnil Hoffmann.

Zdroj: pap.pl