Na Slovensku rostou nejen čísla nakažených, ale i agresivita ve společnosti. Rozruch vzbudil nedávný incident v piešťanském Lidlu, kde se porvali odpůrci proticovidových opatření s policií. (Foto: Youtube)

Premiér země Eduard Heger označil antirouškaře za grázly a ministr obrany Jaro Naď (oba OĽaNO) za opice. Podle něj měli být policisté ještě tvrdší.

Na internetu se objevilo video čtvrtečního zásahu policistů v piešťanském supermarketu. Lidé bez roušek a respirátorů stáli ve frontě u pokladny.

Na místo dorazila policie, která je vyzvala, aby si zakryli dýchací cesty. Podle odpůrců na to policisté neměli právo a ignorovali pokyn předložit občanský průkaz.

Své počínání zdůvodňovali tím, že vládní opatření odporují ústavě. Nato jeden policista občanský průkaz z rukou muže vytrhl a po chvíli začala potyčka, při které policisté použili donucovací prostředky.

Podle některých je to příklad policejního násilí. Jiní se zase zásahu policistů zastávají.

Co přesně k potyčce vedlo, zůstalo mimo záběr. Podle prohlášení policie došlo ke zranění dvou policistů a jednoho civilisty. Tři lidé byli vzati do vazby pro podezření z útoku na veřejného činitele a výtržnictví.

Na video ze zásahu se podívejte ZDE.