Mezi zdravými dětmi, které neměly žádné předchozí zdravotní problémy, bylo ve skutečnosti nula úmrtí. Přesto jsou nuceni nosit ve škole roušky a prokazovat svůj očkovací status. (Foto: Flickr)

Tým vědců z Univerzity Johnse Hopkinse nedávno oznámil, že při zkoumání skupiny přibližně 48 tisíc dětí nezjistil u zdravých dětí ani jedno úmrtí na covid. Ale zdravotnické úřady po celém světě to nezajímá.

Dr. Marty Makary je lékařský expert a profesor na Johns Hopkins University School of Medicine, Bloomberg School of Public Health a Carey School of Business.

Jeho výzkumný tým spolupracoval s neziskovou organizací FAIR Health na analýze přibližně 48 tisíc dětí mladších 18 let, u nichž byla v datech zdravotního pojištění od dubna do srpna 2020 diagnostikován covid.

Po prozkoumání komplexních údajů od tisíců dětí tým zjistil „nulovou úmrtnost u dětí, které neměly již dříve existující onemocnění, jako je např. leukémie“.

Makary tvrdí, že se stále používají velmi „chabé důkazy“, aby se dětem vnucovala vakcína proti covidu. Jak řekl deníku Wall Street Journal, důsledky výzkumu jeho týmu jsou obrovské.

„Pokud je náš výzkum platný, má to závažné důsledky pro zdravé děti a pro to, zda potřebují dvě dávky vakcíny,“ říká.

A konečně, „Národní asociace pro vzdělávání diskutovala o tom, zda vyzvat školy, aby vyžadovaly očkování před fyzickým návratem dětí do školy. Jak mohou oni nebo kdokoli jiný diskutovat o této otázce, když nemají správné údaje?“

Makary nedávno kritizoval americké CDC za to, že „nadhodnotilo počty hospitalizací a úmrtí na covid a nepřemýšlelo o tom, zda by stačila jedna dávka“. Podle něj je problém systémový.

Makary také uvádí, že „děsivé množství vládních i soukromých postupů“ souvisejících s očkováním dětí je závislé na jednom pochybném zdroji dat. CDC tvrdí, že podle jejích záznamů zemřelo 335 dětí mladších 18 let s diagnózou covid.

Makary však poukazuje na to, že CDC, které má 21 000 zaměstnanců, nezkoumalo každé úmrtí, aby zjistilo, zda bylo způsobeno covidem, nebo zda s ním byl spojen i předchozí zdravotní problém.

„Poradní výbor CDC pro očkovací postupy v květnu rozhodl, že přínosy dvoudávkového očkování pro všechny děti ve věku 12 až 15 let převažují nad riziky,“ poznamenává Makary.

Zdroj: thefederalist.com