Pilot společnosti Alaska Airlines mimo službu, který seděl v kokpitu regionálního letadla společnosti Horizon Airlines, byl obviněn z 83 pokusů o vraždu poté, co se údajně pokusil vypnout motor uprostřed letu na trase do San Francisca. (Foto: Flickr)

Podle listu The Messenger jel 44letý pilot společnosti Alaska Airlines Joseph D. Emerson na sedadle v kokpitu letu 2059 společnosti Horizon Air, když se „neúspěšně pokusil přerušit chod motorů“.

V neděli večer byl let z Everettu na předměstí Seattlu do San Franciska odkloněn do Portlandu v Oregonu, kde byl Emerson zatčen.

„Kapitán a první důstojník Horizonu rychle zareagovali, výkon motoru nebyl ztracen a posádka zajistila letadlo bez incidentu,“ uvedla společnost Alaska.

Síť pro streamování zvukové komunikace letadel, nazvaná Live ATC, zaznamenala zvukový záznam z rozhovoru pilotů s řídícími letového provozu o incidentu:

„Máme toho chlapa, který se pokusil vypnout motory, venku z kokpitu a nevypadá to, že by teď vzadu působil nějaké problémy, myslím, že je zklidněný.

„Jakmile se dostaneme na zem a zaparkujeme, chceme, aby se k němu dostali strážci zákona.“

Pete Muntean ze CNN napsal na X: „FAA leteckým společnostem vzkazuje, že nedělní incident s pilotem mimo službu, který se pokusil vypnout motory letu společnosti Alaska Airlines, „nesouvisí“ se „současnými světovými událostmi“.“

Zdroj: thmessenger.com