Už čtyřkrát jsem byl pozván na petrohradské Mezinárodní ekonomické fórum a čyřikrát jsem to pozvání nepřijal. A to nikoliv proto, že bych o ně neměl zájem, či si myslel, že bych na něm neměl co říct, ale proto, že démonizace Ruska oklestila moji svobodu cestovat a mluvit.

Kdybych si totiž nezaplatil všechny cestovní a ubytovací výlohy ze svého, byl bych obviněn z toho, že ti, co mi je zaplatili, si mě koupili.  A kdybych si naopak cestu do Ruska až do posledního centu zaplatil sám, jak učinila kandidátka na americkou prezidentku Jill Steinová, když byla hostem 10. výročí RT v Moskvě, byl bych stejně jako ona předvolán před vyšetřovací komisi „aféry Russiagate“, abych se za svou návštěvu zodpovídal.

Řečeno jinak: moji účast na důležitém jednání by využili ti, kterým se nelíbí, co píší. A to tak, že by moji důvěryhodnost jako komentátora washintonsko-ruských vztahů zpochybnili. Okamžitě a už na věčné časy bych jimi byl onálepkován jako Putinova hlásná trouba.

Nemusíte ostatně do Ruska ani cestovat, aby se vám něco podobného přihodilo. Existuje spousta webů, jako např. PropOrNot, která vydala seznam „Putinových agentů“, na kterém jsem se ocitl i bez cesty do Petrohradu. Takových webů, financovaných Izraelem, Georgem Sorosem, CIA či americkým ministesrstvem zahraničí je nekonečný počet a smysl všech je skandalizovat a démonizovat ty autory na internetu, kteří se staví proti tomu, aby jen a jen elita měla kontrolu nad vysvětlováním jevů a událostí. Jsou to tzv. nezávislé hlasy, mezi něž patřím i já. Jsem tedy zavázán pravdě – a nikoli agendám elit.

Nemohu psát články, které čtete, bez vaší podpory. A nemohu je psát ani bez optimizmu. Ovšem být natolik optimistou, aby člověk věřil, že pravda přece jen nakonec převáží, není vůbec snadné. Každý podléhá strachu, zvláště pak Američané, kteří byli a jsou za svých životů svědky totální destrukce občanských svobod garantovaných ústavou. A oni též vědí, že jsou vůči ďáblu, který dnes sídlí ve Washingtonu, bezbranní. A tak dnes  policejní a válečný stát vidí své občany na útěku. Jestliže se nezastaví, neobrátí se a nebudou bojovat, pravdu ztratí a stanou se otroky, kterými podle přání elity budou společně s Evropany, Brity, Kanaďany, Venezuelany, Ekvadorci, Australany, Brazilci, Japonci a též Rusy a Číňany.

Ano, arogance „americké výjimečnosti“ jde skutečně až tak daleko. Pravda je pod palbou v celém západním světě. Je obtížné říkat a psát pravdu v Americe, kde je chráněna prvním dodatkem ústavy, ale v evropských zemích ústavně chráněna není. Takže ten, který zde říká pravdu, může být uvržen do vězení. Např. kritiku prezidenta v Itálii lze prohlásit za „hanobení hlavy státu“ a odměnit ji až 15 roky žaláře.

Minulé úterý ukázal průzkum veřejného mínění, že jen šest procent Američanů věří mainstreamovým médiím. Nu a jelikož mainstreamová média jsou propagačním ministerstvem elity, dokazuje tento průzkum, že díky internetu ztrácí elita kontrolu nad vysvětlováním jevů a událostí.

V nedávném interview řekl Jaffe Arnold, že „elita je připravena „zazátkovat“ internet, jestliže zajde v odkrývání jejích operací příliš daleko“.

Zabíjení poslů, přinášejících špatné zprávy, patřilo k praktikám mnohých vládců. Útok na Juliana Asangeho a na Wikileaks ukazuje, co se připravuje pro nás všechny.

Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man