Johnnyho Bobbitta, 35letého vojáka ve výslužbě, ze kterého se stal bezdomovec, v médiích často přezdívali „dobrý samaritán.“

Na podzim roku 2017 přišel Bobbitt na pomoc Kate McClureové, které došel benzín na silnici mezi New Jersey a Philadelphií. Bobbitt se vydal na nejbližší čerpací stanici, kde utratil posledních 20 dolarů za palivo pro ženu.

Kate McClureová se spolu se svým mužem Markem D'Amico o tento příběh podělila na internetu a zorganizovala sbírku prostředků pro Bobbitta. Dobrý skutek bezdomovce dojal mnoho lidí. Celkem 15 tisíc lidí poslalo peníze a McClureová a D'Amico brzy nashromáždili 400 tisíc dolarů. Jenže po několika měsících vyšlo najevo, že pár tyto peníze nepoužil tak, jak slíbil. O případu informoval deník Philadelphia Inquirer.

Kate a Mark začali na sociálních sítích zveřejňovat fotografie svého nového auta značky BMW a také snímky z dovolené v Las Vegas a Grand Canyonu. Příchod roku 2018 oslavili na newyorské tématické párty ve stylu filmů o Jamesi Bondovi, přičemž jen cena vstupenek činila 2400 dolarů.

McClureová a D'Amico tvrdí, že za polovinu těchto peněz koupili bezdomovci obytný vůz, i když původně psali o tom, že mu koupí opravdový dům. Podle jejich slov Bobbittovi koupili také ojeté auto a notebook a předali mu 25 tisíc dolarů na osobní výdaje.

Nicméně, jak se ukázalo, Bobbit byl narkoman. Peníze utratil za drogy a dvakrát se léčil v nemocnici.

Když Bobbittovi darovaných 25 tisíc dolarů došlo, obvinil ho pár z toho, že se jim pokusil ukrást jejich vlastní peníze. Požádali ho, aby opustil obytný vůz a ten následně prodali. Kupní smlouva byla uzavřena na jméno McClureové, aby tento vůz Bobbit nemohl prodat sám.

Případem se v současné době zabývají právníci, které najal portál GoFundMe, přes který lidé posílali příspěvky.