Papež nabídl děsivou vizi budoucnosti a řekl, že vidí známky ještě temnější doby pro lidstvo. (Foto: Flickr)

Při nedělní mši ve Vatikánu 85letý papež řekl, že má pro svět hrozivou vizi s „předzvěstmi ještě větší zkázy a zpustošení“.

Mše se konala u příležitosti svátku Panny Marie Guadalupské. Připomíná zjevení Panny Marie mladému muži, svatému Juanu Diegovi, v roce 1531 v Mexico City. Tento den je v Mexiku státním svátkem.

Navzdory současným těžkým časům pro svět – s válkami, zejména ruským konfliktem na Ukrajině, rostoucími životními náklady, chudobou, hladomorem a mezinárodní energetickou krizí – však papež řekl, že má vizi, že bude hůř.

Ve své homilii papež řekl, že „je to hořká doba plná válečného dunění, rostoucí nespravedlnosti, hladu, chudoby a utrpení“, ale v této „bezútěšné a znepokojivé“ době se objevují „předzvěsti ještě větší zkázy a zpustošení“.

Dodal, že o Vánocích nám Boží „božská láska a jeho sestoupení k nám říkají, že i toto je příznivý čas spásy, v němž nám Pán skrze Panenskou Matku nadále dává svého Syna“.

Vyzval vatikánské shromáždění, aby se ‚bezodkladně‘ zapojilo do vzájemných vztahů, aby vyšlo vstříc našim bratřím a sestrám, na které naše konzumní a lhostejná společnost zapomněla a zavrhla je‘.

Papež připomněl biblický verš z Janova evangelia 3,16: „Bůh, který tak miloval svět, nám poslal svého Syna narozeného z ženy, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný“.

Zdroj: dailymail.co.uk