Němečtí novináři přinášejí článek, ve kterém se zamýšlí nad dopady odklízením sněhu, které prý může vyústit až v infarkt. (Foto: Flickr)

Chladné počasí rychle zatěžuje organismus. Zejména při odklízení sněhu mnoho lidí podceňuje zdravotní rizika. Tři chyby mohou být životu nebezpečné.

Zatímco děti a zejména milovníci zimy si užívají pohled na zasněženou zimní krajinu, majitelé domů a motoristé sténají nad bílou nádherou, která pohřbívá cesty a auta pod tlustou sněhovou pokrývkou. Protože to znamená vstávat ráno dříve, abyste mohli odhrnout auto a uklidit chodník.

Co se často podceňuje: Odklízení sněhu může být nebezpečné, zejména pro chronicky nemocné a osoby se srdečními problémy. Studený vzduch zatěžuje nejen plíce, ale také srdce. Chlad způsobuje stahování cév, a pokud se k tomu přidá nezvyklá fyzická zátěž, může srdce vypadnout z rytmu. To může vést k srdeční arytmii nebo fibrilaci síní. V nejhorším případě hrozí i infarkt.

Zejména ráno je sahání po lopatě na sníh další zátěží pro tělo. Ve videu se dozvíte, jakých tří chyb byste se měli vyvarovat při odklízení sněhu.

Zdroj: focus.de