Mnozí uživatelé si nejednou všimli toho, že stačí jen zmínit nějaké téma, a na sociálních sítích a ve vyhledávačích se objeví reklama s ním spojená. (Foto: Flickr)

Proto byste neměli některé věci projednávat telefonicky, anebo ve chvíli, kdy máte telefon po ruce. V rozhovoru pro agenturu Prajm to uvedl hlavní partner komunikační agentury B&C Mark Sherman.

„Neexistují sice žádné důkazy o tom, že vás váš telefon odposlouchává ve dne v noci, nicméně se nedoporučuje projednávat důvěrné informace v jeho blízkosti,“ říká odborník.

Hlavním tématem, u něhož vám jistá míra důvěrnosti určitě nemůže škodit, jsou finanční otázky, tvrdí spolubesedník agentury. Podvodníci mohou totiž ukrást vaše osobní údaje a využít je k doplnění svého bankovního účtu, varuje Sherman.

Vedoucí oddělení SMM TOK-media Jevgenij Kočergin ve vysílání rozhlasové stanice Hovoří Moskva (Govorit Moskva) promluvil o tom, jak mohou podvodníci získat údaje z bankovní karty pomocí kamery notebooku.

Odborník poznamenal, že získat přístup k cizímu přístroji je velmi jednoduché, a řekl, že sám, když byl ještě mladý kluk, se pomocí speciálních programů připojoval ke crackovaným webkamerám notebooků jiných lidí.

„Bylo to tak jednoduché. Získat přístup k počítači není vůbec těžké. Když použijete flashky s trojským koněm, pak mohou podvodníci získat přístup k vašemu počítači, a dozvíte se o tom teprve ve chvíli, kdy vás začnou vydírat. V internetových prodejnách platíte obyčejně kartou, uvádíte své údaje, a začínáte obracet kartu a hledat CVC-kód,“ řekl Kočergin.

Dodal také, že sám vždy raději zalepuje kamery na svých přístrojích. Kočergin kromě toho vysvětlil, že když už je počítač „nakažen“ škodlivým programem a cizí osoby k němu získali přístup, je třeba ho buď dát programátorům pro úplné skenování, anebo přeinstalovat systém.