Britští čtenáři ironicky reagovali na příspěvek v místních novinách, který pojednával o tom, že Rusko údajně zvyšuje svou vojenskou přítomnost u pobřeží Spojeného království. (Foto: Wikimedia)

V sobotu 5. prosince list The Daily Mail informoval o tom, že britské vojenské námořnictvo sleduje přemístění ruských lodí, a to i v Lamanšském a Doverském průlivu.

V komentářích pod článkem čtenáři vtipkovali, že ruské námořnictvo pomůže Velké Británii zvládnout problém nelegální migrace, jelikož britské úřady nejsou schopné tento problém překonat.

„Ach, ne, Rusové jdou. Vypořádají se se všemi nelegálními migranty,“ napsal uživatel Thomas Covenant.

Další uživatel themarshian podotkl, že se Rusové „dají přinejmenším snadněji zaregistrovat než nafukovací člun plný imigrantů“.

„Královské námořnictvo nedokáže zastavit několik nafukovacích člunů, proto si myslím, že Rusové tuto šanci využijí. Aspoň někdo hlídkuje v našich vodách,“ napsal MadetoMoan.

„Sledujeme velkou ruskou flotilu v mezinárodních vodách Lamanšského průlivu, ale nevidíme na našich radarech stovky imigrantských člunů a katamaránů,“ dodal uživatel s přezdívkou ang.

Další komentátoři upozornili na to, že ruské lodě nepřekročily hranice Velké Británie, a že jejich přesun v neutrálních vodách je naprosto legitimní.

„Je to nezastřené zastrašování. Každý může hlídkovat v mezinárodních vodách, dělali to celá léta,“ poznamenal ColdPop2.

„Nejsou „v britských vodách“, jsou v blízkosti britských vod,“ poukázal na skutečnost Crywolf.

V pátek 4. prosince učinilo vojenské námořnictvo Velké Británie prohlášení, že během několika posledních týdnů došlo ke „značné přítomnosti“ ruských lodí poblíž výsostných vod království.

Zdroj:  dailymail.co.uk