Podle amerického letectva (USAF) to ale není vůbec vtipné a úředníci varují veřejnost před nebezpečím na tajné základně Nevady a upozorňují, že ochrana základny je na nezvané hosty připravena.

Žertovná stránka na Facebooku získává stále větší popularitu, zve uživatele, aby se zúčastnili útoku na slavnou "zónu 51", kde, jak tvrdí je ukrytých mnoho konspiračních teorií, Washington zde údajně ukrývá těla mimozemšťanů.

Navzdory tomu, že ti, kteří se spojili , aby se zúčastnili „útoku“, se ukážou jako  „ruští roboti“, velení amerického vojenského letectví spěšně připomnělo, že „zóna“ je ve skutečnosti dopadovým místem pro bojovou střelbu a nezákonný vstup tam může skončit velmi smutně , upozorňuje Fox News.

To celé byl  vtip, ale letectvo Spojených států to bralo vážně: Na Facebooku se objevila stránka – mimochodem, její tvůrci ani neskrývali, že to bylo falešné přitahovat  takto lidi – s návrhem účastnit se útoku na základnu letectva v Nevadě, nazvanou "Zóna 51" . Více než deset let se objevují  různé konspirační teorie týkající se UFO a mimozemšťanů byly zaměřeny právě na UFO..

Zúčastněte se akce vyhlášené na stránce „Storm Area 51! Nezastaví nás všechny “, akce je plánovaná na konec září, zatím s ní souhlasilo více než milion uživatelů. Popis nadcházející události říká: „Nedohoní nás  kulky. Podívejme se na ty mimozemšťany.“

Na Facebooku  USAF není  místo (základna) nazývána “zónou 51”: je to největší bojová střelnice ve Spojených státech s oblastí téměř 12,000 čtverečních kilometrů, na území Nellis airbase v Nevadě. Mimochodem, to je jeden z mnoha důvodů, proč velení letectva nechce, aby se lidé pokoušeli o nelegální vstup do základny – velitelství se obává, že někteří z nich mohou zemřít. Jak uvedl oficiální zástupce letectva, "jakýkoliv pokus o nezákonný vstup do vojenských zařízení nebo skládek nese sebou nebezpečí."