Bill Gates se tento týden na přednášce TED Talk zabýval „konspiračními teoriemi“ týkajícími se jeho osoby a vakcín covid-19 a označil ty, kteří o nich mluví, za „blázny“. (Foto: Twitter)

Ve svém vystoupení na konferenci TED2022 v kanadském Vancouveru Gates prohlásil, že je „poněkud ironické“, že se před místem konání konference sešli protestující, protože „zachránil desítky milionů životů“.

Gates řekl, že „Gatesova nadace se velmi angažuje v oblasti vakcín, vynalézání nových vakcín, financování vakcín. Takže je poněkud ironické, když se někdo otočí a řekne, že používáme vakcíny k zabíjení lidí nebo k vydělávání peněz nebo že jsme začali pandemii [Covid-19],“ uvedl Insider.

Gates pokračoval: „Nebo když jsme začali během pandemie, dokonce některé podivné věci – jako že chci nějak sledovat, víte, polohu jednotlivců – protože hluboce toužím vědět, kde všichni jsou.“

Gates také prohlásil, že je „trochu divné“, že ho lidé nemají rádi, a dodal: „Stane se z toho něco, kde se neustále objevují blázni?“.

„Doufejme, že až se pandemie uklidní, lidé budou racionálněji uvažovat: ‚Hej, vakcíny jsou zázrak a můžeme toho udělat mnohem víc,'“ uvedl dále Gates.

Gates strávil většinu projevu prosazováním své vize globální jednotky pro reakci na mimořádné události pod zkratkou GERM, Global Epidemic Response and Mobilization.

Gates, „nejmocnější lékař na světě“, dříve prohlásil, že Čína odvedla „skvělou práci“ při potlačování koronaviru, a poté oznámil, že „bohužel“ Omicron je „typem vakcíny“ a „odvedl lepší práci, když se dostal mezi světovou populaci, než my s vakcínami“.

Neustále označuje každého, kdo zpochybňuje jeho celosvětové prosazování vakcín, za „blázna“ a vyzývá k cenzuře odlišných názorů.

Gates, spasitel světa, se také dříve vysmíval protestujícím proti maskám a prohlásil, že protestovat proti nutnosti nosit masku je podobné jako být proti nošení kalhot.

Následující záběry protestujících, údajně pořízené před místem konání akce, byly nahrány na sociální sítě:

Zdroj: infowars.com