Podle návštěvních knih Bílého domu, které získala stanice Fox News, navštívil obchodní partner Huntera Bidena Eric Schwerin Bílý dům v roce 2016 ještě osmkrát, aby navštívil tehdejšího personálního šéfa viceprezidenta Joea Bidena Steva Ricchettiho. (Foto: Flickr)

Ricchetti v současnosti působí jako poradce prezidenta Bidena v Bílém domě a byl prezidentem investiční společnosti Rosemont Seneca Partners, kterou Schwerin a Hunter Bidenovi řídili. Ricchetti byl v letech 2013 až 2017 také Bidenovým personálním šéfem.

Dalších osm schůzek v Bílém domě doplňuje 19 návštěv, o nichž v sobotu informoval deník New York Post. Celkem Schwerin navštívil Bílý dům v letech 2009 až 2016 27krát. Biden se údajně se Schwerinem v Západním křídle setkal nejméně jednou.

Schůzky jsou významné, protože Joe Biden tvrdil, že o rodinném podnikatelském plánu Huntera Bidena nic neví. Kontakty mezi Joem Bidenem a Schwerinem jsou v přímém rozporu s opakovanými tvrzeními Joea Bidena. Zprávy deníku Post a Fox News přidávají dvanáctý případ, kdy se Joe Biden údajně podílel na rodinném podnikatelském plánu.

Zdroj: breitbart.com