Dvacetiletá mise Spojených států v Afghánistánu, během níž Washington zavedl své standardy společenského uspořádání, vedla k nulovým, ne-li negativním výsledkům, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin. (Foto: Flickr)

Události, které se odehrávají nedaleko od nás, myslím tím Afghánistán… Dvacet let jsou na tomto území přítomni američtí vojáci a dvacet let se snaží lidi civilizovat a v podstatě jim v nejširším slova smyslu vnutit své normy a životní standardy… včetně politické organizace společnosti. Výsledkem jsou tragédie, ztráty – i pro ty, kteří to udělali… a ještě více pro lidi, kteří žijí v Afghánistánu. Výsledek je nulový, ne-li záporný,“ řekl Putin na setkání se studenty ve škole Všeruského dětského centra Okean.

Ruský prezident Vladimir Putin v komentáři k situaci v Afghánistánu uvedl, že není možné cokoli vnucovat zvenčí, je třeba pomoci a počkat, až situace dozraje.

„Je třeba si uvědomit, že nic nelze vnutit zvenčí. Situace musí dozrát. A pokud někdo chce, aby dozrávala rychleji, je třeba lidem pomoci,“ řekl Putin na setkání se školáky.

„Ano, lze to a mělo by se to dělat, ale mělo by se to dělat civilizovaně: jemně, podporovat pozitivní trendy, nespěchat, být trpělivý,“ dodal.

Podle něj je prakticky nemožné dosáhnout čehokoli pozitivního bez souboru těchto faktorů.

Zdroj: snews.com