Domorodci ostrova Severní Sentinel, kteří odmítají kontakt s okolním světem, zabili turistu z USA, oznámila televizní stanice NDTV s odvoláním na policii. Foto: NDTV

Sedm rybářů, kteří dopravili amerického turistu Johna Allena Chaua na ostrov, bylo zadrženo. Sdělili, že viděli, jak domorodci na Američana zaútočili s lukem, pak ho částečně zakopali do písku na pláži.

Úřady ostrovního svazového teritoria Indie poslaly na pátrání po tělu Američana vrtulníky, ty ale nemohou na ostrov přistát, protože domorodci každý pokus se k nim přiblížit berou nevraživě.

Jak oznámil portál India Today s odvoláním na místní média, byl tento Američan misionářem. Noviny Andaman Sheekha píšou, že Američan v minulosti navštívil pětkrát Andamanské a Nikobarské ostrovy a velmi chtěl navštívit obyvatele Sentinelu, aby jim hlásal křesťanství.

Počet příslušníků kmene, který obývá North Sentinel, činil v roce 2011 čtyřicet lidí. Jak podotýká televizní stanice, jsou známí tím, že odmítají jakékoli kontakty s okolním světem.