Nastupující prezidentka SR Zuzana Čaputová nadále představuje členy svého týmu a dnes prezidentka představila také nově založenou tradici. Jde o poradní orgán pro menšiny, prezidentka všech lidí (pozn. takhle si Čaputová říká) to oznámila na Facebooku, uživatelé sociální sítě ale na inovace prezidentky reagovali odlišně.

Budoucí prezidentka chce více spolupracovat s menšinami, což tvrdila i během předvolební kampaně. Představila včera speciální odborný poradní orgán pro oblast menšin, který zakládá.

„Chci poslouchat i jejich hlas. Proto zakládám novou tradici a rozhodla jsem se přizvat ke spolupráci i zástupce a zástupkyně národnostních menšin a odborníky pro oblast nových menšin a menšinových práv,“ vysvětlila Čaputová.

„Během kampaně jsem říkala, že chci být prezidentkou všech lidí,“ dodala.

Čaputová zveřejnila také jména jednotlivých zástupců menšin. Maďarskou, rusínskou a romskou menšinu by měli zastupovat jednotliví vedoucí. Ostatní národnostní menšiny a nové menšiny zastoupí ředitelka Centra pro výzkum etnicity a kultury Elena Kriglerová Gallová.

Informace o novém orgánu se objevily na Facebooku budoucí prezidentky. Většina jejích sledujících takovou iniciativu podpořila a vyjádřila Čaputové svůj obdiv.