Známý portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo udělal ušlechtilý čin tím, že zastavil autobus své reprezentace, aby se vyfotil se nemocným chlapcem. Na internetu se objevilo video dojemného momentu nečekaného splnění snu malého fanouška. (Foto: Twitter)

Autobus portugalské fotbalové reprezentace se vracel do hotelu po ranním tréninku před finálovým zápasem Ligy národů proti nizozemskému týmu. Útočník uviděl chlapce stojícího podél cesty. Na plakátu, který kluk držel, bylo napsáno „Cristiano, obejmi mě“.

Portugalec požádal řidiče autobusu, aby zastavil, aby se společně se svým fanouškem vyfotil.

Ochranka pomohla chlapci dostat se do autobusu, a Ronaldo splnil jeho přání, objal mladíka a oba se vyfotili.

​Ukázalo se, že život jedenáctiletého Eduardo je příběhem o síle a odvaze. Když mu byl jen rok, lékaři mu diagnostikovali leukémii. O rok poté dítě prošlo první transplantací kostní dřeně. Eduardo mimo leukémií bojuje s nevyléčitelnou chorobou, která ovlivňuje jeho imunitní systém – GvHD (pozn. Reakce štěpu proti hostiteli).

Krok známého útočníka neunikl pozornosti jeho dalších fanoušků.

„Nemůžete to nerespektovat,“ napsal na Twitteru uživatel @boxall77

„Pro Ronalda to bude „malé“ gesto, ale pro to dítě je neocenitelné, a dá mu obrovskou sílu!“ komentuje @WorbasCello

Cristiano Ronaldo je portugalský fotbalista, který byl několikrát uznán za nejlepšího na světě. Dlouho hrál za fotbalový klub Real Madrid a stal se nejlepším střelcem v jeho historii.  Je také kapitánem portugalské fotbalové reprezentace, spolu s ní se v roce 2016 stal mistrem Evropy. Od roku 2018 hraje pro italský klub Juventus.

Fotbalista každý rok dává miliony eur na dobročinnost. Pomáhá dětem s rakovinou, platí léčbu obětem lesních požárů v Portugalsku a věnuje hodně na rozvoj medicíny. Cristiano spolupracuje s UNICEF, Save the Children, Červeným křížem. Od roku 2010 je dárcem kostní dřeně pro pacienty s leukémií. Z tohoto důvodu není na jeho těle žádné tetování.