Nová italská konzervativní koalice plánuje zemi odtrhnout od Evropské unie a vytvořit si užší vztahy se Spojenými státy a s Ruskem, uvádí uniklá zpráva, která šíří Evropou rázové vlny.

Nová italská konzervativní koalice plánuje zemi odtrhnout od Evropské unie a vytvořit si užší vztahy se Spojenými státy a s Ruskem, uvádí uniklá zpráva, která šíří Evropou rázové vlny.

Tento explozivní manifest nazvaný Vláda pro změnu odhaluje plány na vyvedení Itálie z hroutící se EU stejně jako kontroverzní volání po užších vazbách s Ruskem a požadavky na vymanění se z finančního jha Evropské centrální banky.

Tento 39 stránkový dokument se vynořil zrovna, když to vypadalo, že italský politický pat bude dále pokračovat, když vůdce Forza Italia Sivio Berlusconi odmítl stát stranou a nechat své proti EU zaměřené spojence ze strany Lega zformovat proti EU stojící vládu spolu se stranou proti establishmentu Hnutí 5 hvězd.

Express hlásí: Prezident Sergio Mattarella žádá o akce poté, co probíhá už třetí po sobě jdoucí kolo koaličních rozhovorů, a varoval vůdce stran, aby našli dohodu a přijali buď „neutrální vládu“ nebo šli znovu do voleb.

Znalci však věří, že nacionalistické strany Lega a Hnutí 5 hvězd nejspíš zformují koaliční vládu, čímž Itálii vydláždí cestu, aby odmítla globalistickou agendu Evropské unie a postavila se plnou silou za cestu Ruska a prezidenta Putina ctícího národní suverenitu.

Vypadá to, že společný program Vlády za změnu objevuje spoustu společných stanovisek mezi stranami Lega a Hnutí 5 hvězd a podepsali to i jejich současní vůdci Matteo Salvini a Luigi Di Maio.

Uniklá zpráva znamená příjemné čtení pro každého, kdo je proti globalistické agendě. Vypadá to, že Itálie bude následovat Británii v její cestě z Evropské unie. Zpráva požaduje radikální změnu italských vztahů s Bruselem s „potřebou revidovat dohody o EU“ a „znovu prodiskutovat italské příspěvky do EU.“

Na mezinárodní frontě by nová nacionalistická koalice v Itálii za „privilegovaného spojence“ považovala USA, přičemž by se současně „otevřela Rusku, které nevnímá jako hrozbu, nýbrž jako ekonomického a obchodního partnera.“

Lega během volební kampaně slibovala „zprostředkovat odstoupení od sankcí uvalených na Rusko“ a rehabilitaci Moskvy jako „strategického zprostředkovatele“ v krizových oblastech jako je Sýrie, Libye a Jemen.

Co se týče veřejných financí, se pan Salvini s panem Di Maio shodli, že požádají šéfa Evropské centrální banky Mario Draghiho, aby zrušil těch 250 miliard liber vládních dluhopisů, co dluží.

Podle Express vydaly tyto strany společné prohlášení, kdy uvádí, že tato zpráva je konceptem, který podléhá změnám a obsahuje mnoho návrhů, které byly pozměněny.

Avšak obecný směr těch nových mocných italské politiky je odtrhávat se od Evropské unie a od ochromujícího jha Evropské centrální banky – a tomu je třeba tleskat. Budoucnost Evropy hned vypadá jasněji.