Skupina zaměstnanců společnosti Microsoft požádala management, aby přestal spolupracovat s americkou armádou. Jde o brýle pro rozšířenou realitu HoloLens, kterou firma vyrobila na objednávku Pentagonu. (Foto: Youtube)

Podle zaměstnanců technologického gigantu produkty, které vytvořila světoznámá firma, neměly být používány k tomu, aby pomáhaly lidem zabíjet.

„Neposkytovali jsme souhlas s vývojem výzbroje a žádáme, aby byl vzat v potaz náš postoj ohledně toho, za jakým účelem bude naše práce použita," napsalo ve svém sdělení přibližně 50 zaměstnanců korporace.

Autoři dopisu vyzývají vedení společnosti, aby se zřeklo plnění dohody, zastavilo vývoj jakékoliv vojenské techniky a také vytvořilo nezávislou externí radu pro etiku, která by zvažovala používání produktů společnosti Microsoft.

V listopadu loňského roku společnost získala smlouvu v hodnotě 479,2 milionů dolarů na dodávku prototypů systémů rozšířené reality do americké armády. Předpokládalo se, že 100 tisíc holografických náhlavních souprav pomůže vojákům při výcviku a následně v bojových misích.