Zdravotní resort New York City doporučil, aby obyvatelé měst používali během sexu masky, aby „zastavili šíření koronaviru“. (Foto: Pikist)

Odborníci také navrhli obyvatelům „Velkého jablka“ projevit vynalézavost během pohlavního styku, aby se vyhnuli přímým kontaktům tváří v tvář, informoval bitský list The Daily Telegraph.

Ve svém vedení zdravotnictví doporučuje, aby obyvatelé „Big Apple“ zůstali doma a minimalizovali kontakt s ostatními lidmi. Současně autoři dokumentu připouští, že obyvatelé města „budou a měli by mít sex“.

Podle publikace vědci dosud pečlivě studovali, zda je koronavirus přenášen sexuálně. Ale protože se nemoc nepochybně šíří vzduchem v blízkosti, úřady navrhují nosit masky v ložnici.

„Opepřete si to," říká dokument. „Ukažte vynalézavost ohledně sexuálních pozic a fyzických bariér, včetně zdí, umožní to pohlavní styk bez osobního kontaktu."

Úředníci radí před sexem s novými partnery raději prodiskutovat, než se s nimi setkají, zda se nedávno nemohli nakazit virem. Pro ty, kteří hledají sexuálního partnera na internetu, nabízejí místo osobních schůzek „sexy párty na Zoomu“.

Podle manuálu by lidé, kteří mají sex s novými partnery, měli být testováni na koronavirus během pěti až sedmi dní. Obyvatelům New Yorku bylo rovněž připomenuto, že výskyt protilátek v jejich těle nezaručuje, že jejich imunita vůči nemoci bude věčná.

Dříve tři vědci z Harvardské univerzity publikovali studii na podobné téma. Uvádí se v ní, že ačkoli abstinence je nejlepším způsobem ochrany proti viru, může mít „nebezpečné“ důsledky, včetně duševního zdraví, upozornil Daily Telegraph.

Zdroj: pz.cztelegraph.co.uk