Lidé, kteří nejsou očkovaní, budou mít letos zakázaný vstup na berlínské vánoční trhy poté, co úředníci schválili přísné zásady vstupu na tuto slavnostní akci. (Foto: Flickr / ilustrační)

Ti, kteří se budou chtít slavností zúčastnit, budou podle nových plánů požádáni, aby předložili doklad o tom, že jsou plně očkováni nebo se zotavili z Covid-19, zatímco ti, kteří budou mít negativní test, mohou být odmítnuti.

Jedná se o nejnovější příklad rozdělování společnosti pod zástěrkou onemocnění Covid-19.

Berlínský senát v úterý souhlasil s tím, aby organizátoři německých vánočních trhů zavedli vlastní pravidla, která by omezila účast neočkovaných osob na těchto akcích.

Řada známých vánočních trhů v německém hlavním městě – včetně trhu WeihnachtsZauber na náměstí Gendarmenmarkt – potvrdila, že vstup bude povolen pouze očkovaným osobám starším 12 let nebo osobám, které se zotavily z Covidu, informuje The Local.

Jedinou výjimkou z pravidel jsou děti mladší 12 let, které se v současné době očkovat nemohou. Mladí lidé se však budou muset i nadále prokazovat negativním testem – ačkoli děti mladší 6 let doklad předkládat nebudou.

Tento krok je nejnovějším příkladem zemí v Evropě, které zakazují neočkovaným lidem vstup na veřejné akce.

Zdroj: dailymail.co.uk