Fotbalový reprezentant Kimmich vyvolal širokou veřejnou diskusi, protože se nechce nechat očkovat proti covidu. (Foto: Youtube)

Chce počkat, až budou vyvinuty bezpečné vakcíny. Neexistují žádné dlouhodobé studie se současnými vakcínami.

Mainstreamová média a různí politici reagovali zděšeně. Politik SPD Karl Lauterbach například řekl: „Není dobře, že není očkovaný. Jeho vyjádření názoru by působilo potíže.“

Jiní říkali, že nemůže být takovým vzorem.

Ale pro mnoho občanů, kteří kritizují koronavirovou politiku a opatření vlády Merkelové-Scholzové, jsou jeho prohlášení úlevou, protože o nich jsou nyní nucena informovat i mainstreamová média.

Joshua Kimmich na televizním kanálu „Sky“ prohlásil, že ještě nebyl očkován proti Covid-19, protože má „osobní obavy“, protože neexistují žádné dlouhodobé studie.

Německý politik Oskar Lafontaine vystupuje v „debatě o očkování“ o profesionálovi Bayernu Joshuovi Kimmichovi a na facebooku napsal:

Již dlouhou dobu bylo pozorováno, že polemické slovo „Covidioten“ se vztahuje k řadě lidí, kteří jsou v Německu považováni za odborníky a kteří věří, že mohou poučovat ostatní. Reakce na prohlášení hvězdy Bayernu Joshuy Kimmicha, že není očkován, protože nezná dlouhodobé následky vakcín, čeká na klasickou vakcínu (mrtvá vakcína), opět ukazují stav německé odbornosti.

Pro jednou nechci citovat „covidového Hujera“ Lauterbacha, ale šéfa Institutu Paula Ehrlicha a předsedu Stálé očkovací komise (Stiko).

Vedoucí Institutu Paula Ehrlicha Klaus Cichutek řekl: 

„Obecně platí, že u vakcín se většina vedlejších účinků objeví během několika hodin nebo dnů, ve vzácných případech dokonce po týdnech. Dlouhodobé vedlejší účinky, které se objevují až po letech, nejsou u vakcín obecně známy.“

Předseda Stiko Thomas Mertens řekl tiskové agentuře dpa: Ve vědě existuje konsenzus, že vedlejší účinky, které se objeví pozdě po očkování, se nevyskytují nebo jsou u jednotlivých vakcín extrémně vzácnou raritou“.

Nemusíte ani znát případy, kdy byly pozorovány dlouhodobé účinky očkování, postačí citace ze smluv, které byly uzavřeny s výrobci vakcín Biontech / Pfizer: 

„Kupující bere na vědomí, že dlouhodobá účinky a účinnost vakcíny je v současné době neznámá a že vakcína může mít nežádoucí účinky, které jsou v současnosti neznámé.“ 

Pokud by měl šéf Institutu Paula Ehrlicha a předseda Stálé vakcinační komise pravdu, pak by farmaceutická společnost neměla měl nápad chránit se tímto způsobem.

Kimmich je nejen vynikající fotbalista, ale umí i jasněji myslet než někteří takzvaní experti. A to, že stejně jako mnoho dalších čeká na klasickou vakcínu, vyvolává otázku, proč Evropská léková agentura (EMA) stále neschválila klasickou vakcínu, ačkoli dvě čínské mrtvé vakcíny od Sinovac a Sinopharm jsou celosvětově použity už milionkrát, dodává Oskar Lafontaine.

Zdroj: pz.cz