Německá kancléřka Angela Merkelová se rozhodla jít do domácí karantény po informacích o tom, že lékař, který ji v pátek očkoval, byl nakažen koronavirem. O tom informovala německá vláda. (Foto: Twitter)

„Kancléřka byla informována po dnešním projevu před tiskem, že lékař, který ji v pátek udělal preventivní očkování… byl pozitivně diagnostikován na koronavirus. Kancléřka se v této souvislosti rozhodla okamžitě vyrazit do domácí karantény. Bude pravidelně podstupovat vyšetření na koronavirus,“ uvedl kabinet v neděli.

Zpráva uvádí, že Merkelová hodlá plnit své služební povinnosti, i když je v karanténě.

Předtím kancléřka předstoupila před novináře v Berlíně, kde hovořila o zpřísnění opatření přijatých dříve a zaměřených na omezení volného pohybu občanů v Německu. Zejména bylo občanům nařízeno, aby se na veřejných místech objevili striktně dva nebo v doprovodu rodinných příslušníků, kteří spolu žijí.

Občanům není zakázáno chodit ven za prací, k lékaři, individuálním sportem a z jiných důvodů.

Na začátku týdne vláda představila balíček opatření proti koronaviru. Většina obchodů je uzavřena, s výjimkou supermarketů, lékáren, obchodů se zvířaty a řady dalších. Zavírají bary, kluby, divadla a další místa veřejné zábavy.

Počet potvrzených případů koronaviru v Německu se zvýšil o 1948 za den.

Zdroj:  channel300.com